czas zabiegu
(ustala lekarz)
czas rekonwalescencji
(dni)
najlepsze efekty zabiegu
(dni)
rekomendowana ilość zabiegów
wykonuje
lekarz
zabieg na
twarz

SVF rewitalizacja regeneracja komórkowa

SVF rewitalizacja regeneracja komórkowa

SVF rewitalizacja regeneracja komórkowa. Współczesna medycyna regeneracyjna oparta jest przede wszystkim na wykorzystaniu autologicznego materiału pacjenta. Technika ACA (autologiczny koncentrat tkanki tłuszczowej) stanowi proste i szybkie rozwiązanie do pobierania i przetwarzania materiału niejednorodnego, jakim jest  tkanka tłuszczowa.

Terapia ACA SVF opiera się na połączeniu komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu pacjenta wraz z osoczem bogatopłytkowym o wysokim stężeniu. Celem tej krótkiej terapii ( zaledwie godzinnej) jest silna regeneracja skóry na wszystkich jej poziomach. Po terapii pacjent wraca do normalnych czynności życiowych. Komórki macierzyste to klucz do poprawienia jakości tkanek objętych terapią,  jak również przedłużenia ich młodości. 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na pobraniu (w znieczuleniu miejscowym- bezboleśnie) niewielkiej ilości tłuszczu oraz krwi pacjenta. Następnie tłuszcz jest odwirowywany w obiegu zamkniętym w specjalnym urządzeniu. Urządzenie odseparowuje najcenniejsze jego składniki :

Składnik  Właściwości
Preadipocyty Namnażania komórek w organizmie
Komórki macierzyste mezenhymalne  Posiadają właściwości przekształcenia się w różnorodne typy dojrzałych komórek jak np. komórki tłuszczowe oraz nerwowe.  Komórki te  posiadają szczególne zdolności immunomodulacyjne. Wywierają one pozytywny wpływ na odporność, procesy naprawcze  oraz  inne  wybrane procesy immunologiczne zachodzące w ludzkim organizmie. Posiadają właściwości przeciwstarzeniowe. Promują proces  angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń włosowatych (krwionośnych) ,  które powstają podzcas gojenia  ran.
Komórki hematopoetyczne Bardzo silne właściwości naprawcze
Osocze z fibryną bogatopłytkową  Fibryna bogatopłytkowa prowadzi do regularnego i ciągłego uwalniania czynników wzrostu. Zapewnia dostęp do białek macierzy  zewnątrzkomórkowych, takiech  jak włóknik, kolagen typu IV, elastyny.
Macierz zewnątrzkomórkowa To mieszanina zarówno strukturalnych jak funkcjonalnych białek,  glikoprotein oraz proteoglikanów.

Składnikiem jej są

 • glikozaminoglikany (wśród nich kwas hialuronowy, siarczan chondroityny, siarczan dermatanu, siarczan heparanu, heparyna, siarczan  keratanu)
 • białka fibrylarne
 • włókna kolagenowe (typów: I, III, IV, V, VI, VII, XII, XIV )
 • włókna elastyczne
 • białka adhezyjne (fibronektynę, lamininę, tenascynę)

Macierz zewnątrzkomórkowa tworzy trójwymiarową ultrastrukturę. Ściśle wypełnia przestrzeń międzykomórkową.

Po odseparowaniu ww, składników wykonywana jest iniekcja metodą SMART ANTIAGING NETWORK. To bezbolesna, kaniulowa metoda oparta na implementacji preparatów we wszystkie płaszczyzny skóry. CZYTAJ  więcej o SMART ANTIAGING NETWORK

Jakie są efekty zabiegu?

Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Zmarszczki ulegają wygładzeniu. Składniki takie jak fibryna zaczynają wypychać tkanki znajdujące się nad nią. Zaraz po iniekcji rozpoczynają się bardzo silne procesy naprawcze. Procesy naprawcze trwają do czasu osiągnięcia pełnej rewitalizacji obszaru objętego zabiegiem.

Następuje synteza nowego kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość skóry. Tworzą się nowe komórki tłuszczowe, nerwowe oraz mięśniowe, stanowiące w ciele naturalne rusztowanie.

Skóra staje się lepiej ukrwiona, nabiera zdrowego kolorytu, przebarwienia ulegają znacznej redukcji, (hamowane są procesy, które mogą powodować nawrót przebarwień), Terapia znakomicie sprawdza się również w leczeniu blizn potrądzikowych.

W przypadku stosowania terapii na owłosionę skórę głowy, ograniczony, a z czasem zatrzymany zostaje proces wypadania włosów. Istniejące cebulki włosowe stają się mocniejsze.

W przypadku terapii rozstępów zostają one w znacznym stopniu zniwelowane, a w ramach dalszych procesów naprawczych ulegają dalszej redukcji.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Zabieg dedykowany jest dla pacjentów w każdym wieku. Przede wszystkim dla osób, które bardzo skutecznie chcą naprawić uszkodzenia skóry  o różnej etiologii nie tylko związanej z upływającym wiekiem (w dowolnym obszarze swojego ciała).

Dla osób, które chcą szybko długookresowo zrewitalizować skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz ciała. Chcą szybko i skutecznie nawilżyć odnowić skórę, pozbyć się przebarwień. Chcą pozbyć się niechcianych gości na ciele jakimi są rozstępy, cellulitu pierwszego oraz  drugiego stopnia. Poszukują naturalnych metod terapeutycznych.

Czy możliwe są powikłania, czy zabieg jest bolesny?

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, czy nietolerancji.

Nie istnieje ryzyko odrzucenia aplikowanego materiału biologicznego. Zabieg jest bezbolesny, pacjent może odczuwać lekki dyskomfort podczas dokonywania znieczulenia miejscowego.   

W przeciwieństwie do stosowania samego osocza bogatopłytkowego, które stabilizowane jest na cytrynianie, ryzyko utworzenia siniaków jest znikome, przez co zabieg staje się wizerunkowo bardzo komfortowy, nie wymaga okresu rekonwalescencji.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

– unikać promieni słonecznych (przez 2 tygodnie)

– nie korzystać z sauny i solarium (przez 2 tygodnie)

– stosować kremy ochronne z filtrem (przez 2 tygodnie)

Efekty zabiegu
 • skóra wypełniona
 •  znaczne spłycenie zmarszczek
 •  skóra pełna blasku
 • skóra silnie zregenerowana
 • skóra pozbawiona przebarwień
 • skóra pozbawiona blizn potądzikowych ( efekty uzależnione od skali zmian)
 • poprawa elastyczności i napięcia skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
Wskazania
 • skóra wiotka,
 • skóra wysuszona
 • skóra ścieńczona
 • skóra silnie pomarszczona
 • skóra z oznakami fotostarzenia
 • blizny i rozstępy
 • blizny potrądzikowe ( efekt terapeutyczny zależny od stopnia zmian)
 • blizny po oparzeniach ( efekt terapeutyczny zależny od stopnia zmian)
 • łysienie osłabienie włosów
zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)
 • unikać promieni słonecznych (przez 2 tygodnie)
 • nie korzystać z sauny i solarium (przez 2 tygodnie)
 • stosować kremy ochronne z filtrem (przez 2 tygodnie)
przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)
 • ciąża
 •  czynna infekcja
 •  aktywna opryszczka
 •  zmiany ropne w obszarze zabiegu
 •  infekcja ogólnoustrojowa
 • pacjenci z HIV
cennik(rozwiń aby zobaczyć)
Zabieg Ilość Cena
Konsultacja przedzabiegowa 200 zł
SVF Rewitalizacja wraz z kwasem bursztynowym 1 zabieg6500 zł
W Prime Clinic wykorzystywana jest autorska, innowacyjna metoda iniekcji SMART, Anti-Aging Network TM.
autor techniki
Robert Chmielewski, MD
Chirurg, Specjalista medycyny estetycznej
i terapii anti-aging.

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Body Jet, zabiegi kosmetyczne, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, ICOONE, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości

Magellan System

Najlepszy dostępny zabieg PRP

Magellan to najlepszy i najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnyhch PRP z własnej krwi . Magellan system umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.