medycyna
estetyczna

Mezoterapia mikroigłowa

czas zabiegu:
około 1 godz.
rekonwalescencja:
około 2 dni
najlepsze efekty po: 5 dniach
zalecana ilość zabiegów: 3
zabieg wykonuje:
kosmetolog
rodzaj:
twarz

Mezoterapia mikroigłowa Warszawa Prime Clinic

Mezoterapia mikroigłowa czyli mikronakłuwanie w Prime Clinic w Warszawie to innowacyjne urządzenie służące do regeneracji, rewitalizacji, znacznego podniesienia jakości skóry. Urządzenie doskonale sprawdza się w kwestii leczenia blizn atroficznych, chirurgicznych, rozstępów, oparzeń i blizn potrądzikowych. Zabieg wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy i remodelingu tkanek. Poprawia unaczynienie oraz jakość skóry, która ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Opatentowana technologia pulsujących igieł  jest nie tylko bardziej efektywna i bezpieczna (sterylna, jednorazowa końcówka) niż znane dotąd metody stosowane w mezoterapii mikroigłowej. Nowa technologia urządzenia  znacznie skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Zapoznaj się z innym zabiegiem odmładzającym, zagęsczającym skórę 

Jak działa urządzenie mezoterapia mikroigłowa?

W Prime Clinic korzystamy z urządzenia służącego do mikronakłówania frakcyjnego. W zależności od obszaru jak również wskazań terepeutycznych pacjenta specjalista dobiera preparat iniekcyjny. Dostosowana jest prędkość urządzenia jak również głębokość wkłuć. Penetracja skóry może odbywać się na różnych głębokościach od 0,2mm do 3 mm w głąb skóry. Prędkość urządzenia to 1920 wkłuć łącznie na sekundę przy użyciu 16 igieł symultanicznie pracujących. Ze względu na prędkość urządzenia zabieg jest w zasadzie bezbolesny. 

Cennik zabiegu Dermapen 4.0 od 750zł. Dalsze detale cennika poniżej.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad następnie dobiera odpowiednie preparaty iniekcyjne  przy uwzględnieniu potrzeb terapeutycznych pacjenta. W zależności od życzenia pacjenta nakładana jest maść znieczulająca na ok 15 min. Przed zabiegiem kosmetolog dokonuje trójfazowego oczyszczenia twarzy, następnie wykonywany jest krótki masaż drenujący, aby jak najlepiej przygotować skórę do zabiegu. 

Jak wygląda procedura po zabiegowa. 

Po zabiegu skóra pacjenta może być lekko zaczerwieniona. Zaczerwienienie minimalizowane jest odpowiednią terapeutyczną maską nakładaną po zabiegu. Po kilku dniach może nastąpić lekkie złuszczanie naskórka. Mogą tez pojawić się mikrostrupki, które w przeciągu kilku dni znikają.

Najczęściej zadawane pytania przez pacjentów. 

Jak moja skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być równomiernie zaczerwieniona. Kosmetolog  zastosuje krem łagodzący oraz maskę,  aby zmniejszyć podrażnienie skóry Rekomedujemy stosowanie BIO-SENSE Ultra Repair Cream. Jest to specjalny krem pozabiegowy, który dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych regulujących stan zapalny znacząco przyspiesza procesy regeneracyjne skóry po zabiegach estetycznych. Zawiera on między innymi tripeptyd miedziowy-1, który przyspiesza gojenie, redukuje rumień i obrzęk oraz zwiększa zdolności skóry do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Aby ukryć ślady zabiegu kosmetolog może zastosować specjalny podkład medyczny z pigmentami mineralnymi.

Podkład medyczny można stosować również po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. 

Czy powinnam stosować ochronę przeciwsłoneczną?

Stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu. Rekomendujemy stosowanie kremu z filtrem min SPF 30 lub nawet SPF 50 

Jak powinnam dbać o skórę po zabiegu?

Po 8 godzinach od zabiegu umyj skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosuj delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu.Rekomendujemy stosowanie BIO-SENSE Ultra Repair Cream oraz kosmetyków z linii DP Dermaceuticals, które dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych regulujących stan zapalny znacząco przyspieszają procesy regeneracyjne po zabiegu mikronakluwania.
Rekomendujemy dermokosmetyki medyczne z linii DP Dermaceuticals zawierające wysokie stężenia substancji czynnych, które wzmacniają i utrzymują efekty przeprowadzonych zabiegów z użyciem peelingów i mikronakłuwania frakcyjnego. Zastosuj kosmetyk, który najbardziej odpowiada Twojemu rodzajowi skóry oraz problemowi, z którym zgłosiłaś się do kosmetologa. 

Jak często powinnam powtarzać zabieg?

Kosmetolog z pewnością dobierze dla Ciebie indywidualny program terapii z zastosowaniem mikronakłuwania. Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju Twojej skóry, problemu, z którym się zgłosiłaś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.

Efekty zabiegu:
 • Poprawa gęstości i elastyczności skóry.
 •  Poprawa odżywienia skóry,
 • Widoczne spłycenie zmarszczek,
 • Efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu,
 • Zmniejszenie widoczność porów,
 • Redukcja widoczności rozstępów
 •  Redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i oparzeniowych,
 • Ujednolicenie kolorytu
Wskazania:
 • Leczenie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, poparzeniowych
 • Rozszerzone pory
 • Wiotkość skóry w tym skóry silnie naczyniowej jak również problematycznej trądzikowe
 • Wspomagania terapii wypadania włosów
 • Redukcja przebarwień
 • Skóra pergaminowa 
 • Zmarszczki palacza 
Zalecenia pozabiegowe:
 • Stosowanie kremu z filtrem SPF 50
 • Stosowanie kremu pielęgnacyjno regeneracyjnego Skin Veneer.
 • Stosowanie do makijażu fluidu terapeutycznego Cover Recover
Przeciwwskazania:
 • Opryszczka
 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Nadkażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe w obszarze zabiegu
Cennik:
Zabieg Obszar Cena 1 zabiegu Cena maski doliczana do zabiegu Cena pakietu 3 zabiegów
Dermapen 4 z ampułką Twarz 750 zł 75 zł 2025 zł
Dermapen 4 z ampułką Twarz + szyja 850 zł 75zł 2295 zł
Dermapen 4 z ampułką Twarz + dekolt ( szyja gratis ) 1050 zł 75 zł 2835 zł