medycyna
estetyczna

Liposukcja podbródka

czas zabiegu:
około ustala lekarz
rekonwalescencja:
brak
najlepsze efekty po: 7 dniach
zalecana ilość zabiegów: 1
zabieg wykonuje:
lekarz
rodzaj:
twarz

Liposukcja podbródka Warszawa

Liposukcja podbródka to bezsprzecznie precyzyjna liposukcja wodna, przy użyciu najnowszej generacji urządzenia do liposucji w technologii WAL. Badania kliniczne wskazują, że jest to bez wątpienia jedna z najbezpieczniejszych metod redukcji podwójnego podbródka dostępnych na rynku. Zabieg wykazuje dużo większą skuteczność w redukcji drugiego podbródka niż bezinwazyjne zabiegi oferowane na rynku. Zabieg pozwala skutecznie: usunąć tłuszcz, oporną tkankę tłuszczową, obkurczyć skórę, a tym samym ujędrnić skórę w dając piękny efekt ładnego modelowania sylwetki. 

NA CZYM POLEGA LIPOSUKCJA WODNA PODBRÓDKA?

Liposukcja wodna WAL (Water-Assisted Liposuction) to jedna z metod precyzyjnej liposukcji. Metoda wykorzystuje strumień wody (soli fizjologicznej ) do rozbicia i usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z ciała. Proces wykonuje lekarz chirurg za pomocą specjalnego urządzenia, zwanego liposuktorem wodnym WAL.

Czy efekt liposukcji podbródka jest trwały?

Tak rezultat liposukcji podbródka jest trwały, ponieważ komórki tłuszczowe zostały trwale wypłukane. Lokalna otyłość zostaje wyeliminowana. 

Liposukcja podbródka opinie. 

CENNIK ZABIEGU LIPOSUKCJA PODBRÓDKA BODY JET EVO OD 4000ZŁ. Cena Liposukcji podbródka poniżej strony

Czy liposukcja podbródka jest bezpieczna? 

Kluczem do bezpiecznej skutecznej liposukcji podbródka jest wybór doświadczonego lekarza. W Prime Clinic w Warszawie zabieg redukcji drugiego podbródka cieszy się dużą popularnością i dobrymi opiniami wśród naszych pacjentów. Zabieg modelowania podbródka wykonujemy przy użyciu dobrego certyfikowanego sprzętu medycznego. Podczas konsultacji ze specjalistą chirurgiem dowiesz się o zaletach usunięcia tkanki tłuszczowej podbródka, charakterystyce zabiegu jak również o efektach zabiegu liposukcji podbródka. Lekarz poinformuje Cię również o ryzykach związanych z zabiegiem. 

Liposukcja podbródka Prime Clinic

Chirurgiczna liposukcja podbródka  jak każda procedura medyczna niesie za sobą pewne ryzyka związane z zabiegiem należą do nich: infekcje w miejscu zabiegu na skutek nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych. Krwiaki i obrzęki w miejscu zabiegu. Znikają one po kilku tygodniach od zabiegu, czasowe nierówności skóry. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć tymczasowej utraty wrażliwości skóry w obszarze po zabiegu. 

Wskazania do zabiegu liposukcji podbródka?

Podwójny podbródek wynika z procesów starzenia się, utraty włókien kolagenowych, a tym samym nadwagi która może prowadzić do pojawienia się drugiego podbródka. Jeżeli jesteś otyły i z tego powodu cierpisz na podwójny podbródek, który obniża Twoją samoocenę to zabieg liposukcji linii żuchwy jest dla Ciebie. Liposukcja podbródka przynosi trwałą poprawę Twojego wyglądu. W Prime Clinic w Warszawie często wykonujemy liposukcję podbródka, aby pomóc naszym pacjentom z problemem nagromadzenia tkanki tłuszczowej podbródka. Efekty zabiegu liposukcji podbródka są trwałe. Umów się na konsultację ze specjalistą w klinice medycyny estetycznej.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG LIPOSUKCJI WAL, LIPOSUKCJA WODNA?

Liposukcja podbródka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym

Warto zauważyć, że podczas liposukcji wodnej WAL, lekarz wprowadza do obszaru zabegowego ciała roztwór soli fizjologicznej. Następnie, poprzez niewielkie nacięcia w skórze wprowadzany jest pod wyskoim ciśnieniem strumień soli fizjologicznej. Sól fizjologiczna dzała przede wszytkim jak „separator”, ponieważ wpływa w warstwę między narządami wewnętrznymi a tkankę tłuszczową. Strumień wody rozbija tkankę tłuszczową na mniejsze fragmenty. Tłuszcz wplywa do specjalneggo pojemnika na tłuszcz. Proces ten jest kontrolowany przez lekarza. Lekarz chirurg nadzoruje działanie urządzenia i kieruje strumieniem wody do konkretnych obszarów, w celu wypłukania tłuszczu.

DLACZEGO LIPOSUKCJA WODNA JEST BEZPIECZNIEJSZA NIŻ INNE TYPY LIPOSUKCJI?

Bezsprzecznie główną zaletą liposukcji wodnej WAL jest to, że pozwala na precyzyjne usuwanie tkanki tłuszczowej.  Terapia minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek, takich jak np. naczynia krwionośne czy nerwy. W  porónaniu do innych tradycyjnych liposukcji proces jest najmniej traumatyczny dla tkanek.

JAKI JEST OKRES REKONWALESCENCJI?

Bezpośrenio po zabiegu pacjent ma założony opatrunek uciskowy. Może wystąpić obrzęk, który utrzymuje się do kilku dni od zabiegu. Mogą wystąpić siniaki w obszarze zabiegu, które znikają w okresie kilku dni. Nie mniej bezpośrenio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych czynności życiowych. Po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, długich kąpieli w gorącej wodzie, namaczania obszaru po zabiegu, kąpieli słonecznych do czasu ściągnięcia szwów po upływie ok 7 – 10 dni.

Liposukcja czy hifu na podbródek?

Zastanawiasz się czy liposukcja czy hifu na podbródek, który zabieg będzie lepszy dla Cobie? Oba zabiegi Liposukcji i Hitu (High-Intensity Focused Ultrasound) to popularne metody na redukcję podbródka. Wybór zależy od wielu czynników jak ilość tłuszczu w obszarze podbródka, stan skóry, wiek pacjenta i skłonność do gojenia się ran. Każdy pacjent ma swoje preferencje, dlatego warto mieć na uwadze, że: 

Odsysanie tłuszczu z podbródka

Liposukcja podbródka to zabieg chirurgiczny, który polega na mechanicznym trwałym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Z pewnością jest on dedykowany dla osób z nadmierną ilością tłuszczu w tym obszarze. Liposukcja podbródka wiąże się dłuższym okresem rekonwalescencji pacjenta. HIFU to z kolei nieinwazyjna metoda wykorzystująca skoncentrowane ultradzwięki. Zabieg dedykowany jest dla osób, którzy pragną unieść owal twarzy i skórę w obszarze podbródka. HiFU nie usunie trwale dużej ilości tłuszczu raczej działa liftinująco. Korzyścią zabiegu HIFU jest brak okresu rekonwalescencji. 

Zawsze warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem, który jest w stanie ocenić stan Twojego podbródka tym samym zarekomendować najlepszą dla Cebie metodę terapeutyczną. 

Liposukcja czy lipoliza iniekcyjna podbródka?

Wodna liposukcja i lipoliza iniekcyjna to dwie różne metody usuwania tłuszczu z podbródka, które mają swoje zalety i wady.

Modelowanie podbródka jak już wspomniano to zabieg chirurgiczny polegający na odessaniu, wypłukaniu tłuszczu za pomocą specjalnych kaniul. Metoda ta pozwala na usunięcie dużej ilości tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna polega na niechirurgicznej redukcji drugiego podbródka na skutek wstrzyknięcia substancji rozbijającej tłuszcz. Należy podkreślić, że nie u wszystkich pacjentów przynosi porządane efekty. Zabieg jest dość bolesny, często występują krwiaki i nierówności podskórne, które następnie trzeba likwidować zabiegami drenującymi obszar skóry. 

DLA KOGO LIPOSUKCJA WODNA?

Reasumując, aby zakwalifikować się do zabiegu liposukcj wodnej należy odbyć konsultację lekarską z Dr. Robertem Chmielewskim, Podczas konsultacji omawiane są oczekiwania pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu należy wykonać badania krwi zlecone przez lekarza.

Każdy zabieg liposukcji można połączyć z autologicznym transferem tłuszczu w inne partie ciała.

Zabieg liposukcji wodnej WAL można wykonać ż na innych obszarach ciała jak brzuch, podbródek, uda, kolana, ramiona, boczki i plecy. Ponadto odessaną tkankę tłuszczową lekarz może wykorzysatć  w celu wymodelowania innych partii twarzy oraz ciała. Np.: wymodelować pośladki, biust, policzki usta, wypełnienić bruzdy nosowo wargowe, wypelnić dolinę łez. Pobrany tłuszcz znakomicie wygładza zmarszczki i regeneruje skórę.

Chcesz wyszczuplić ciało, poprawić jego kształtt pozbyc się nadmiarowej tkanki tłuszczowej zapoznaj się z zabiegiem liposukcji wodnej WAL

Więcej informacji na temat lipotransferu (przeszczepu tłuszczu).

Efekty zabiegu:

Efekt liposukcji podbródka

 • Likwidacja tkanki tłuszczowej w obszarach podanych zabiegowi
 • Likwidacja cellulitu i otłuszczenia ud
 • Likwidacja tkanki tłuszczowej klatki piersiowej u mężczyzn ( ginekomastia)
 • Wspomaga leczenie insulinooporności i regulacji przemiany tłuszczowej
 • Wymodelowanie partii ciała wymagających wypełnienia ich tkanką tłuszczową jako naturalnego wypełniacza.
Wskazania:
 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej podbródka
 • Podwójny podbródek
 • Otyłość
 • Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach
 • Cellulit
 • Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej u mężczyzn
 • Niedoskonałości sylwetki.
Zalecenia pozabiegowe:

Zalecenia po zabiegu liposukcji podbródka uzyskasz od lekarza wykonującego zabieg. 

Dla uzyskania najlepszego, trwałego efektu zalecane są zabiegi uzupełniające

 • Drenaż Limfatyczny z laserem
 • Radiofrekwencja mikroigłowa
 • Zabiegi pielęgnacyjne
Przeciwwskazania:

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji podbródka

 • nieunormowana cukrzyca
 • nadciśnienie
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność nerek
 • niewydolność wątroby
 • stany zapalne
 • infekcje
 • choroby  autoimmunologiczne
 • choroba nowotworowa
 • ciąża
 • karmienie piersią
Cennik:
Zabieg Body jet podbródek Cena
Konsultacja przedzabiegowa 300 zł
Liposukcja podróbka Body jet od 4000 zł

Zabiegi alternatywne

HIFU lifting ultradźwiękowy

Lifting twarzy, uniesienie owalu i policzków.

Wolumetria twarzy

Niechirurgiczny lifting twarzy. Odbudowa utraconych objętości. Podniesienie owalu, wypełnienie policzków.

Endolifting niechirurgiczny lifting

Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Uniesienie owalu twarzy.

Facemodeling liftingujący masaż twarzy

Facemodeling to długookresowy manualny lifting twarzy. Terapia łączy unikatowe techniki masażu. Modeluje i odmładza twarz. Wykonywany regularnie wyszczupla twarz.

Fala Uderzeniowa

Fala Uderzeniowa zwalcza cellulit oraz lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Stymuluje metabolizm. Zabieg wygładza skórę. Rozbija komórki tłuszczowe zwiększają jędrność i sprężystość skóry.

Masaż Kobido

Masaż odmładzająco relaksujący, dający efekt liftingu.

Masaż liftingujący FLOW

Masaż liftingujący FLOW to kompozycja odmładzającego masażu tkanek głębokich twarzy, szyi i dekoltu. Niweluje zastoje limfatyczne przez co twarz staje się jędrna wyszczuplona.

Masaż Hadado®

Masaż liftingujący twarz, szyję i dekolt. Masaż powięziowy. Systematycznie wykonywany daje efekt długookresowego liftingu