medycyna
estetyczna

Lipofilling – ciało

czas zabiegu:
około ustala lekarz
rekonwalescencja:
około 4 dni
najlepsze efekty po: 14 dniach
zalecana ilość zabiegów: 1
zabieg wykonuje:
lekarz
rodzaj:
ciało

Lipofilling - ciało Warszawa

Lipofilling - ciało Warszawa- ciało innymi słowy lipotransfer to popularna procedura medyczna. Polega ona na przenoszeniu własnej tkanki tłuszczowej z jednej części ciała do innej np. piersi, pośladki, policzki, dłonie. Przenoszenie się własnej tkanki tłuszczowej zazwyczaj przeprowadza się ją w celu nadania objętości, kształtu lub poprawienia proporcji ciała. Autologiczna tkanka tłuszczowa to bez wątpienia najbezpieczniejszy zabieg polegający na korekcie ubytków objętości w Twoim ciele. 

Kiedy warto poddać się zabiegowi lipofiling ciało? 

Zawsze oceniamy siebie z własnej perspektywy. Niska samoocena może być wynikiem niezadowolenia z własnej sylwetki. Przede wszystkim niezadowolenia z proporcji ciała. Warto pamiętać, że samoocena wyglądu może znacząco różnić się od tego jak postrzegają nas inni. Niemniej jednak, jeżeli nadal czujesz, że sylwetka wpływa negatywnie na Twoje samopoczucie w kontekście braku określonych kształtów umów się na konsultację do Prime Clinic w Warszawie. Podczas konsultacji medycznej pomożemy Tobie w jaki sposób osiągnąć poprawę proporcji ciała.

Co możesz poprawić w ramach zabiegu przeszczepu własnego tłuszczu? 

Po pierwsze reimplantacja tkanki tłuszczowej inaczej zwana transferem tkanki tłuszczowej pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w obszarze, gdzie jest jego za wiele. Po drugie własny tłuszcz możesz wykorzystać w celu w celu zwiększenia objętości tkanek w okolicy piersi, pośladków i twarzy. Jak wiadomo wypełniacze z kwasu hialuronowego są najskuteczniejszym preparatem do modelowania okolic twarzy, jednak to własny tłuszcz zyskuje na coraz większej popularności jako wypełniacz – zabieg lipofilling twarzy. Pobrana tkanka tłuszczowa może być również wykorzystana w celu korekcji asymetrii cała. Korekcja asymetrii ciała to proces eliminacji różnic w wielkości i objętości tkanek pacjenta. Pobranie tkanki tłuszczowej pozwala również na korekcję, wypełnienie zmarszczek tym samym na odmłodzenie własnym tłuszczem. 

Czy zabieg lipofilingu tkanki tłuszczowej jest trwały? 

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest relatywnie trwały w przeciwieństwie do wypełniaczy, które z czasem w całości ulegają procesowi wchłonięcia przez nasz organizm. Efekty lipofilingu mogą różnić się w zależności od wielu czynników. Badania pokazują, że  20-40% części  tłuszczu może ulec wchłonięciu przez organizm w ciągu kilku miesięcy od zabiegu. Z drugiej strony nie ma trwalszego wypełniacza, który nada ciału trwały naturalny efekt.

Tkanka tłuszczowa jest trwała jednak bardzo plastyczna, wrażliwa na tryb życia jaki prowadzisz. Z tego powodu po zastosowaniu przeszczepu tłuszczu w zależności od trybu życia pacjenta efekty mogą się zmienić. Pamiętaj, że ilość tkanki tłuszczowej zmienia się w organizmie w zależności od wahań wagi. Przy stosowaniu restrykcyjnych diet zabieg może wymagać powtórzenia. 

Warto podkreślić, że i medycyna, metody przeszczepów tkanki tłuszczowej ciągle się rozwijają, dzięki czemu poprawie ulega trwałość komórek tłuszczowych. 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu lipotransferu ?

Lipofilling - ciało Warszawa zadzwoń zapisz się na konsultację.

Zabieg przeszczepu własnego tłuszczu zawsze poprzedza konsultacja lekarska na której omówisz swój problem z lekarzem.  Lekarz przedstawi plan zabiegowy i omówi z Tobą efekty zabiegu jakich możesz oczekiwać w obszarach, gdzie występują największe ubytki tkanek. Kolejny etap to wykonanie zleconych badań laboratoryjnych. Ich pozytywny wynik oznacza, że zostałeś/aś zakwalifikowana do zabiegu przy użyciu własnych komórek tłuszczowych.

Jak przebiega procedura lipofilling, lipotransfer - iniekcja tkanki tłuszczowej? 

Przed zabiegiem wykonany zostanie przyjemny masaż drenujący, którego intencją jest przygotowanie skóry i tkanki tłuszczowej do odessania. Pobranie tkanki tłuszczowej odbywa się za pomocą urządzenia do liposukcji wodnej WAL Najczęściej pobieramy tłuszcz z obszaru brzucha, boczków i ud. Ilość tłuszczu zależy od potrzeb zabiegowych. 

Kolejny etap to przetworzenie tkanki tłuszczowej, Pobrana tkanka tłuszczowa jest następnie poddawana specjalnemu procesowi separacji tkanki tłuszczowej. Innymi słowy oczyszczeniu, filtrowaniu i przetwarzaniu tłuszczu celem uzyskania materiału do przeszczepu. Celem tego etapu jest uzyskanie czystej i odpowiednio przygotowanej tkanki tłuszczowej do przeszczepienia.

Wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej: Separowana tkanka tłuszczowa jest następnie wstrzykiwana w wybrane miejsce, gdzie potrzebna jest poprawa objętości lub kształtu. Może to obejmować różne obszary ciała, takie jak twarz, piersi, pośladki, ręce czy nogi.

Przeszczepienie tkanki tłuszczowej ma na celu trwałe zwiększenie objętości w wybranych obszarach ciała. Przewaga tej techniki polega na tym, że tkanka tłuszczowa jest naturalnym materiałem, pochodzącym z samego pacjenta. Procedura minimalizuje ryzyko odrzutu czy reakcji alergicznych. Ponadto, lipofilling pozwala na bardziej precyzyjne kształtowanie i poprawę proporcji ciała w porównaniu do innych metod, takich jak wypełniacze.

Jakie są inne zabiegi z wykorzystaniem autologicznej tkanki tłuszczowej? 

Z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej wiążą się również inne procedury medyczne regeneracyjne, odmładzające, rekonstrukcyjne. Komórki tłuszczowej to bogate żródło komórek macierzystych o właściwościach jak pokazują badania silnie odmładzających 

Z jakimi zabiegami można połączyć przeszczep tłuszczu? 

Przeprowadzenie zabiegu lipotransferu można połączyć z zabiegiem jak liposukcja wodna WAL. Zaletą tkanki tłuszczowej jest jej bogactwo w składniki wzrostu. Wykorzystując komórki macierzyste możesz silnie zdegenerować tym samym odmłodzić każdą partię swojego ciała. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu lipotransferu? 

Nie jest ich wiele, jednak należy pamiętać, że podczas wykonania zabiegu lipotransferu należy być zdrowym. Nie należy być obarczonym chorobami autoimmunologicznymi. Ciąza i karmienie piersią są również przeciwskazaniem.

Sumując co warto pamiętać? 

Lipofilling - ciało

Tłuszcz jest najdoskonalszym i najbezpieczniejszym materiałem wypełniającym i modelującym ciało i twarz. Wypełnienie piersi i pośladków własnym tłuszczem jest doskonałą alternatywą dla implantów i wypełniaczy chemicznych z uwagi na większe bezpieczeństwo, oraz dodatkowe właściwości regeneracyjne. Dodatkowo, obszar poddany zabiegowi Lipofilling uzyskuje doskonałą jędrność i wypełnienie, a tym samym redukuje zmarszczki i inne niedoskonałości.

Lipofilling to procedura medyczna, która wymaga kwalifikacji do zabiegu. Musi ją wykonywać lekarz chirurg lub chirurg plastyk. Przed podjęciem decyzji o lipofillingu, zawsze ważne jest skonsultowanie się z lekarzem. Lekarz dokładnie oceni potencjalne korzyści, ryzyko i oczekiwania pacjenta.

Pamiętaj akceptacja swojego ciała to nie wszystko, co przekłada się na zadowolenie z siebie.

Lipofilling - ciało Warszawa Prime Clinic

Zadbanie o zdrowy styl życia może pomóc ci poczuć się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu mogą mieć pozytywny wpływ na twoje samopoczucie i wygląd.

Lipofiling cennik znajduje się poniżej strony

 

 

 

 

 

Efekty zabiegu:
 • naturalnie wymodelowane partie ciała
 • doskonałe nawilżenie skóry
 • młodszy wygląd
 • jędrna i zregenerowana skóra
Wskazania:
 • ubytki objętości w wybranych partiach ciała i twarzy
 • zmarszczki
 • wiotkość skóry
 • blizny
 • małe piersi
 • małe pośladki
Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg. W celu spotęgowania efektów zabiegu zalecane są zabiegi pielęgnacyjne dobrane przez specjalistę.

Przeciwwskazania:
 • przewlekłe infekcje
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • nadwrażliwość na niektóre leki
 • choroby piersi
 • Ciążą
 • karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
Cennik:

Zabiegi alternatywne

Przeszczep tłuszczu do twarzy

Permanentna odbudowa utraconych objętości w twarzy. Przywrócenie młodzieńczego wyglądu.

Liposukcja wodna WAL

Permanentna likwidacja tkanki tłuszczowej poprzez wypłukanie jej wypłukanie z tkanek. Zabieg nie niszczy naczyń krwionośnych.