medycyna
estetyczna

Plastyka Powiek

czas zabiegu:
około 1 godz.
rekonwalescencja:
brak
najlepsze efekty po: 21 dniach
zalecana ilość zabiegów: 1
zabieg wykonuje:
lekarz
rodzaj:
twarz

Plastyka Powiek Warszawa

Plastyka powiek jednym słowem (blefaroplastyka) stanowi najbardziej efektywną metodę chirurgicznego odmładzania twarzy. Około 80% populacji po 40 roku życia zmaga się z problemem opadającyh powiek. Blefaroplastyka lifting powiek górnych to bardz popularny zabieg zalecany przez okulistów. Nadmiar skóry i tłuszczu na powiece górnej sprawia, że twarz prezentuje się starsza. Ponieważ opadająca górna powieka zwęża szparę powiekową, wpływa to na pole widzenia. Skóra powieki jest niezwykle delikatna i cienka, na niej proces starzenia zaczyna się najszybciej. Plastyka powiek pozwala na chirurgiczne poprawienie wyglądu powiek, co przekłada się na odmłodzenie oczu. Problem opadających powiek pojawia się wraz z wiekiem, może  dotyczyć również młodych osób z wrodzonymi wadami anatomicznymi.

Dla Kogo jest plastyka powiek?

Plastyka powiek górnych i dolnych – blapharoplastyka to zabieg dla osób zmagającyh się z następującymi problemami:

Problemem opadających powiek. Opadające powieki to lużno opadająca skóra powiek, która prowadzi do zmęczenia wzroku i ograniczenia pola widzenia. Usunięcie nadmiaru skóry pokrywającej powieki odmładza oko. Korekcyjna plastyka powiek zmniejsza zmarszczki pod oczami, następuje podniesienie powiek. Zabieg na powieki dolne z kolei niweluje worki pod oczami.

Należy pamiętać, że dzięki zabiegowi plastyki powiek górnych, dzięki której następuje nadmiaru tkanki tłuszczowej znika odczuwalny efekt ciężkiego oka. Pacjent pozbywa się zmęczonego spojrzenia.

Zabieg opadających powiek jest również dla pacjentów u których występują problemy zdrowtotne związane z nawracającymi infekcjami czy też z zapaleniem brzegu pooweki 

Plastyka powiek Prime Clinic Warszawa

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU BLEFAROPLASTYKI POWIEK.

Przygotowanie do zabiegu plastyki istotny etap. Zadbaj przede wszystkim o pozytywne nastawienie. Zaufaj lekarzowi. Przyygotowanie emocjonalne pomaga obniżać stres związany z operacją i rekonnwalescencją po zabiegu korekty powiek.

Podczas konsultacji omów z lekarzem efekty operacji powiek jak również zapytaj o ryzyka powikłań. Przed operacją będziesz proszony/na o udzielenie szczegółowego wywiadu medycznego, którego jest istotny w kontekście dlaszego postępowania medycznego. Poinformuj lekarza o chorobach przewlekłych, alergiach i przymiwanych lekach. 

Na kilka dni przed operacją unikaj zażywania leków obniżających krzepliwość krwi i śdrodków przeciwzapalnych. Unikaj palenia tytoniu i spożywania alkoholu. 

Staraj się dobrze wypocząć, aby w jak najlepslzej formie przystąpić do operacji. W razie dodatkowych pytań dzwoń do Prome Clinic w Warszawie nasz zespól odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Metody plastyki powiek górnych?

Zabieg blepharoplastyki to zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Jest to jedyna dostępna na rynku oparacja na korekcję opadającyh powiek.

Przebieg zabiegu powieki, czyli jak przebiega zabieg opadających powiek?

Ponieważ zabieg przeprowadza lekarz w znieczuleniu miejscowym nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego. Czas trwania zabiegu to około 60 minut. Wycinanie nadmiaru skóry powieki wraz z tłuszczem odbywa się w fałdzie powieki. Po tygodniu od zabiegu skóra odzyskuje prawidłowe napięcie.  Z czasem blizna jest niewidoczna dla gołego oka, ponieważ umiejscowiona została w fałdzie powieki.

Inne zabiegi dzięki którym odmłodzisz okolice oka:

CZAS REKONWALESCENCJI PLASTYKA POWIEK WARSZAWA

Po zabiegu plastyki powiek – chirurgicznej korekty powiek pacjent nie wymaga hospitalizacji. Jedyny opatrunek to plasterki, które nie przeszkadzają widzeniu. Ponieważ jest to zabieg chirurgiczny po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz zasinienie, podrażnienie lub suchość oczu. Wszelkie objawy pooperacyjne znikają po 7-14 dniach. Po tygodniu pojawia się prwidłowe napięcie skóry na powiekach. Tego samego dnia acjent może czytać książki lub oglądać telewizje.

Jak już wspomniano bolesność zabiegu korekty powiek nie jest odczuwalna dla pacjenta. 

Gojenie się powiek jest bezbolesne. W czasie rekonwalescencji, czyli przez ok 7 dni od momentu operacji należy unikać stosowania soczewek kontaktowych. Ponieważ zabieg plastyki powiek to zabieg chirurgiczny pacjenci powinni inikać intensywnych wysiłków fizycznych

Już po tygodniu następuje zdjęcie szwów, panie mogą już zacząć stosować delikatny makijaż powiek. Zaleca się używanie okularów przeciwsłonecznych do czasu pełnego wygojenia blizn. Tak jak w każdym przypadku ekspozycji na działanie promieni słonecznych oczy należy chronić przed promieniowaniem UVA/UVB. Zabieg korekcji powiek często stanowi połączenie z liftingiem twarzy, czy innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Efekty zabiegu powieki górnej są widoczne natychmiast po zabiegu. Opadające powieki unoszą się na skutek wycięcia nadmiaru skóry pokrywającej powieki.

Lifting powiek górnych daje efekt odmłodzenia twarzy.

Plastyka powiek górnych Prime Clinic Warszawa

CZY PRZED ZABIEGIEM WYMAGANA JEST KONSULTACJA?

Konsultacja lekarska jest wymagana. Podczas konsultacji lekarz prowadzący ustala zakres zabiegu. Pacjent otrzymuje skierowanie na badania krwi, które może wykonać na miejscu w Prime Clinic w Warszawie, lub wykonać je we własnym zakresie. 

Pamiętaj, aby podczas konsultacji omówić swoje oczekiwania. Zapytaj lekarza o zdjęcie i opinie o plastyce powiek. Przede wszystkim  korekta i plastyka powiek górnych to operacja, która niesie za sobą ryzyka powikłań. Korekta powiek powinna być przeprowadzona przeprowadzona przez doświadczonego chirurga. 

Konsultacje, Chirurgia plastyczna – Chirurgia okolic oczu  Warszawa

Na zakończenie należy pamiętać, że plastyka powiek to operacja, która niesie za sobą ryzyko i powinna być przeprowadzana przez doświadczonego chirurga plastycznego.

Reasumując: Pełne rezultaty zabiegu są widoczne po upływie kilku tygodni, gdy blizny będą w pełni wygojone.

Cena zabiegu plastyki powiek w Prime Clinic obejmuje zabieg chirurgiczny korekty powiek, kontrolę pozabiegową oraz zdjęcie szwów. Pacjent po zabiegu otrzymuje zalecenia pozabiegowe.

Nie oferujemy refundacja plastyki powiek

PONIEWAŻ ZABIEG PLASTYKI POWIEK JEST SZYBKI I CZAS REKONWALESCENCJI JEST KRÓTKI, DLATEGO  JEST TO ZABIEG NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY PRZEZ PACJENTÓW W CELU ODMŁODZENIA OKOLICY OKA I TWARZY.

Efekty zabiegu:

Efekty plastyki powiek:

 • Blefaroplastyka powiek znacząco wpływa na odmłodzenie okolicy oka.
 • Wizualne odmłodzenie twarzy
 • Znika zwiotczenie skóry powiek
 • znikają cienie pod oczami
 • następuje podniesienie powiek 
Wskazania:
 • Opadające powieki wraz z wiekiem
 • Opadające powieki wraz z układem anatomicznym młodego pacjenta, wymagające korekcji
Zalecenia pozabiegowe:
 • Po zabiegu, każdy z pacjentów otrzymuje szczegółowe wytyczne co do pielęgnacji okolic objętych zabiegiem
Przeciwwskazania:

Pzeciwwskazania do zabiegu chirurgii powiek

 • Stany zapalne okolic oczu
 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Ciąża
 • Skłonność do tworzenia bliznowców
 • W trakcie menstruacji/miesiączki
Cennik:
Zabieg Ilość zabiegów Cena
Konsultacja przedzabiegowa 300 zł
Plastyka Powiek górnych 1 zabieg od 6000zł

Zabiegi alternatywne

Lifting Brwi Brow lift

Chirurgiczny Lifting Brwi, Brow lift, nazywany również jako lifting czoła. Podniesienie brwi daje efekt otwartego oka, często bez potrzeby plastyki powiek.

HIFU lifting ultradźwiękowy

Lifting twarzy, uniesienie owalu i policzków.

Toksyna botulinowa

Likwidacja zmarszczek, unoszenie brwi. Modelowanie twarzy.

Nici Liftingujące

Nici liftingujące są należą do terapii liftingująco - odmładzających . Nici działają jak rusztowanie dla skóry, stymulują produkcję kolagenu, aby podtrzymać rezultat terapii. Efekt liftingu jest natychmiastowy, skóra staje się gładsza.

Wolumetria twarzy

Niechirurgiczny lifting twarzy. Odbudowa utraconych objętości. Podniesienie owalu, wypełnienie policzków.

Endolifting niechirurgiczny lifting

Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Uniesienie owalu twarzy.

Odmłodzenie okolic oka

Odnowa delikatnej skóry wokół oczu. Likwidacja zmarszczek, cieni pod oczami i plam pigmentacyjcyh.