medycyna
estetyczna

Modelowanie i powiększanie ust

czas zabiegu:
około ustala lekarz
rekonwalescencja:
brak
najlepsze efekty po: 3 dniach
zalecana ilość zabiegów: 1
zabieg wykonuje:
lekarz
rodzaj:
twarz

Modelowanie i powiększanie ust

Modelowanie i powiększanie ust to zabieg dla każdego, kto pragnie wyglądać pięknie. Zabieg korygowania ust kwasem hialuronowym może:

 1. dokonać korekcji kształtu ust
 2. uwydatnić powiększyć objętość ust
 3. odświeżyć ich wygląd- dać naturalny efekt 
 4.  zniwelować asymetrię
 5. naturalne powiększanie ust – przywrócić naturalny kolor szczególnie w obszarze linii wargowej
 6. dkokonać korekta ust kształt ust 
 7. wygładzić zmarszczki na ustach 
 8. przywrócić naturalną czerwień wargową. 
 9. podnieść okolice kącików ust. 
 10. uzyskać nawilżanie ust kwasem hialuronowym 

Zabieg powiększenia ust opiera się na użyciu naturalnego składnika jakim, jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest częścią składową skóry człowieka, bezpieczny dla każdego pacjenta niezależnie od wieku. Kwas hialuronowy nawilża skórę. 

Usta to ozdoba twarzy. Wraz z upływającym czasem usta starzeją się w takim samym stopniu jak skóra człowieka. Pamiętaj, aby systematycznie dbać o nie.

Negatywne czynniki wpływające na kształt naszych ust są różnorakiej etiologii:

W młodym wieku, genetyka, czyli wielkość i struktura ust z jaką rodzimy się. W starszym wieku, proces starzenia się organizmu, fotostarzenie, zanieczyszczenie środowiska, mimika twarzy. Naturalna utrata nawilżenia ust pojawiająca się wraz z wiekiem wynikająca z utraty włókien kolagenowych.

Zapoznaj się z innymi zabiegami z zakresu powiększanie ust 

Inne zabiegi odmładzające twarz. 

KIEDY NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG UJĘDRNIAJĄCY, POWIĘKSZAJĄCY USTA?

Zabieg naturalnego powiększania ust jest w zasadzie dla każdego. 

Kiedy należy go wykonać, jakie są wskazania do modelowania ust? 

Odpowiedź jest prosta, wtedy, kiedy kształt, struktura czy koloryt ust przestaje nam się podobać. U młodych osób problem dotyczy przede wszystkim kształtu lub asymetrii.

Starsze osoby z wiekiem dostrzegają wiotkość, utratę kolorytu. Dobrze wykonany zabieg przez lekarza specjalistę może również znacząco zniwelować tzw. „zmarszczki palacza”.

KONSULTACJE POWIĘKSZANIE UST WARSZAWA PRIME CLINIC 

Przed rozpoczęciem zabiegu powiekszania ust o czym należy pamiętać?

Bezpieczny zabieg powiększania ust to przede wszystkim dobre przygotwoanie się do zabiegu. 

Po pierwsze konsultacja z dobrym lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz specjalista oceni stan twoich ust, doradzi w kwestii oczekiwań, dobierze odpowiedni preparat który zapewni ładny efekt modelowania ust, czyli ujędrnienie ust. Lekarz dobierze również odpowiednią technikę modelowania ust. 

Przygotowanie do zabiegu wypełniania ust ze strony pacjenta jest równie ważne. Aby zapenić najlepszy efekt powiększenia ust przed zabiegiem należy unikać leków i suplementów, które mogą zwiększać krwawienie, przez co zwiększać ryzyko powstawania siniaków. Unikaj alkoholu, powstrzymaj się od palenia na kilka dni przed i po zabiegu. Unikaj ekspozycji na słońce. Chroń skórę ust wysokim filtrem. Pamiętaj, zawsze przed zabiegiem poinformuj lekarza o wszystkich chorobach i lekach jakie bierzesz. 

NA CZYM POLEGA ZABIEG WYPEŁNIENIA WYMODELOWANIA UST?

Celem zabiegu jest przede wszystkim kompleksowa regeneracja ust oraz ich okolic poprzez silne nawilżenie tkanek. Przy okazji (jeżeli pacjent ma takie życzenie) uwydatnia się bądź koryguje ich kształt. Lekarz w Prime Clinic w Warszawie na Powiślu dokonuje również wymodelowania obszaru wokół ust jak na przykład wypełnienia bruzdy. Innymi słowy dopasowuje okolicę ust do nowego wydatniejszego ich kształtu. Dzięki takiemu zabiegowi nowe większe usta stanowią naturalny element naszej twarzy.

Jakim kwasem hialuromowym wykonuje się zabieg modelowania ust?

Zabieg modelowania ust wykonuje lekarz kwasem hialuronowym usieciowanym bądź nieusieciownym. Lekarz decyduje o doborze preparatu w zależności od efektu powiększania ust jaki pacjent chce osiągnąć. 

Bolesność zabiegu powiększania ust? 

Zabieg nie jest bolesny, w celu znieczulenia stosuje się maść znieczulającą 

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego (o bardzo plastycznej konsystencji) w głąb naskórka w celu dokonania zmiany kształtu. Kwas hialuronowy lub kwas hialuronowy wzbogacony o kwas bursztynowy znakomicie uzupełniają miejsca gdzie pojawiły się braki tkankowe lub zwiotczenia.

Zabieg wykonywany jest metodą kaniulową. Dzięki tej metodzie do minimum zniwelowane jest ryzyko opuchlizny czy uszkodzeń naczyń wewnętrznych. Zabieg może powodować dyskomfort. W celu zmniejszenia dyskomfortu można zastosować maść znieczulającą.

W Prime Clinic Warszawa zabieg modelowania i powiększania ust wykonuje wyłącznie lekarz specjalista z zakresu medycyny estetycznej.

Ile trwa zabieg powiększania ust?

Czas trwania powiększania ust to ok 15 minut. Dłuższa może być konsultacja, ponieważ w Prime Clinic stawiamy Twoje zadowolenie,  na co składa się bezpieczny zabieg powiększania ust zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Trwałość powiększania ust zalezy od indywidualnych predyzpozycji pacjenta. Średnio, rezultaty zabiegu utrzymują się od 6-12 miesięcy, czasem nawet do 18 miesięcy. 

Przeciwwskazania powiększania i modelowania ust?

Zabieg powiększania lub modelowania ust to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu wypełniaczy najczęściej kwasu hialuronowego. Zabieg modelowania ust kwasem służy zwiększenu objętości ust, korekty ich kształtu lub wypełnienia zmarszczek wokół ust. Zabieg należy do bezpiecznych, jednak należy mieć na uwadze kilka przeciwskazań, które w pełni bądź tylko okresowo eliminują pacjenta od wykonania zabiegu. Należą do nich alergie na składniki wypełniacza, stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej. Choroby autoimmunologiczne, ciąża kermienie piersią, implanty wprowadzone w okolice ust. Ponadto zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby przewlekłe jak cukrzyca ( okresowo może wpływać na gojenie się nawet drobnych ran po zabiegu). 

Rekonwalescencja po powiększaniu ust? 

Modelowanie wąskich ust, wypełnienie ust, to bardzo popularny zabieg wśród osób w każdym wieku. Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, opuchliznę, mogą pojawić sie siniaki w miejscu iniekcji. Proces rekonwalescencji po powiększaniu ust jest krotki mimo to warto pamiętać o pewnych zaleceniach, ktore z pewnością przyczynią się do dobrego efektu powiększenia ust. W przypadku gdy pojawią się siniaki,opuchlizna czasowo można zastosować zimne okłady. Unikaj nadmiernego dotykania ust, naciskania, masowania conajmniej przez kilka dni po zabiegu, aby nie dopuścić do migracji kwasu hialuronowego. Nie wystawiaj ust na działanie ekstremalnych temperatur, gorących kąpieli, sauny, solarium. Unikaj alkoholu, wysiłku fizycznego na 48 godz po zabiegu. Dbaj o nawilżenie skóry ust. W przypadku dodatkowych pytań po zabiegu przyjdż na bezpłatną konsultację pozabiegową. 

Ile kosztuje powiększanie ust?

Koszt powiększania ust zależy od wielu czynników. Jak np. skali zabiegu, czy wyłącznie wypełniamy usta kwasem hialuronowym, czy łączymy zabieg i wypełniamy również bruzdy. Ilości i rodzaju wypełniacza. 

Cennik modelowania i powiększania ust poniżej strony

Efekty zabiegu:

Efekty zabiegu modelowania ust 

 • Efekt odmłodzenia ust
 • Poprawa objętości i jędrności ust
 • Poprawa konturu
 • Odzyskanie naturalnego koloru
 • Poprawa jakości skóry
 • Wygładzenie zmarszczek wokół ust
 • Doskonałe nawilżenie
 • Poprawa wyglądu ust
Wskazania:
 • Utrata objętości ust
 • Dysproporcja, asymetria ust
 • Przesuszona skóra
 • Małe usta
 • Wrodzone zniekształcenia
 • Zmarszczki palacza
 • Asymetryczne wargi
 • Opadające kąciki ust
 • Brak konturu ust
Zalecenia pozabiegowe:

Zalecenia po zabiegu modelowania ust

 • Bezpośrednio po zabiegu należy unikać opalania, sauny, oraz kriokomory.
 • Kilka dni po zabiegu zalecana jest wizyta kontrolna w celu oceny efektu, oraz ewentualnego rozmasowania obszaru zabiegowego.
 • Pielęgnacja podstawowa, rekomendowana konsultacja z kosmetologiem w celu dobrania indywidualnych kosmetyków względem potrzeb skóry.w
Przeciwwskazania:
 • Opryszczka
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Infekcje lub choroby skóry, otwarte rany
 • Miesiączka
 • Karmienie piersią
 • Przeziębienie
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
Cennik:
Zabieg Obszar Ilość zabiegów Cena
Modelowanie ust Usta 1 zabieg od 1000 zł
Modelowanie ust wraz z wypełnieniem bruzd nosowo wargowych Usta i okolice 1 zabieg od 1500 zł

Zabiegi alternatywne

Lip lift lifting ust

Lip lift lifting ust, chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry na górnej wardze. Permanentny efekt naturalnie większych ust, przez co następuje odmłodzenie twarzy.