czas zabiegu
(15 min.)
czas rekonwalescencji
(dni)
najlepsze efekty zabiegu
(dni)
rekomendowana ilość zabiegów
wykonuje
lekarz
zabieg na
twarz

Leczenie bruksizmu

Leczenie bruksizmu Warszawa

Leczenie Bruksizmu – Bruksizm innymi słowy to nadmierne ścieranie zębów i szkliwa przez zacieranie i zgrzytanie zębami. To poważne schorzenie, prowadzi do szeregu dolegliwości jak np. bólów głowy, bólów żuchwy, szumów usznych, aż po uszkodzenia zębów. Aby temu zapobiec bruksizm trzeba leczyć. 

Wyrożniamy dwa typy bruksizmu:

Bruksizm nocny: najczęściej występuje podczas snu i jest często nieznany dla osób, które go doświadczają, chyba, że zauważy go partner sypiający obok lub lekarz podczas rutynowej wizyty stomatologicznej. Ponadto odmiana dzienna (świadoma): często związana ze stresem lub skupieniem, i osoba jest zazwyczaj świadoma tego, że zaciska zęby lub zgrzyta nimi

Jest wiele dostępnych terapii leczenia bruksizmu. Warto podkreślić, że najskuteczniejszą z nich jest terapia toksyną botulinową w celu rozluźnienia mięśni żuchwy. 

Każd zabiegnależy omówić z lekarzem. Należy pamiętać, że nieleczony bruksizm pogłębia schorzenie. 

Dlatego nie zwlekaj i umów się na wizytę, aby rozpocząć skuteczne leczenie bruksizmu. 

Na czym polega zabieg leczenia bruksizmu? 

Zabieg polega na ostrzyknięciu mięśni żwaczy. Iniekcja preparatu powoduje spowolnienie intensywności pracy mięśni odpowiedzialnych za zaciskanie szczęki. Wskutek zabiegu pacjent odzwyczaja się od nawyku zgrzytania zębami. W Prime Clinic w Warszawie zabieg relaksacji mięśni żuchwy wykonuje lekarz. Zabieg jest bezbolesny. Pacjent może odczuwać dyskomfort w miejscu wkłucia. 

Efekt zabiegu Bruksizm? 

Metoda jest bardzo bezpieczna i skuteczna. Na efekty nie trzeba długo czekać. Rezultat zabiegu utrzymuje się od 4-6 miesięcy. Rekomendowane jest powtarzanie zabiegu w odstępach 6 miesięcznych, aż do ustania nawyku zgrzytania. Stosując zabieg na dłuższą metę pacjent zauważa wysmuklenie linii żuchwy jak również poprawę kondycji skóry. Można powiedzieć, że zabieg może odmłodzić wygląd pacjenta. Pacjent zyskuje łagodne ryzy twarzy. 

Zalecenia pozabiegowe? 

Tak jak w przypadku każdego zabiegu z użyciem Toksyny botulinowej po wykonani zabiegu należy unikać schylania się, leżenia na brzuchu przez ok 4 godz po zabiegu. Należy przez kilka dni ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny. Dzień zabiegu zaplanować tak, aby nie korzystać z środku transportu jakim jest samolot. Unikać sauny i solarium. 

Zobacz inne zabiegi wpływające na linię żuchwy

Leczenie Bruksizmu cena od 1600 zł

Efekty zabiegu
  • Zaprzestanie zgrzytania zębami
  • Twarz smuklejsza
Wskazania
  • Patologiczne zgrzytanie zębami
zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)
  • nie schylanie się
  • Ograniczenie podróży samolotem w dniu zabiegu.
  • Unikanie sauny i solarium
przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)
  • Ciąża
  • Okres karmienia piersią
  • Aktywna opryszczka
  • Choroba nowotworowa
cennik(rozwiń aby zobaczyć)
ZabiegIlość zabiegówCena
Leczenie bruksizmu1 zabiegod 1600 zł

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Wodna WAL, ginekomastia, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, drenaże limfatyczne, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości.

Osocze bogatopłytkowe

Rewitalizacją i regeneracja

Prime Clinic posiada najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnych osocze bogatopłytkowe z własnej krwi . Zabieg umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.