medycyna
estetyczna

Fala Uderzeniowa

czas zabiegu:
około 45 min.
rekonwalescencja:
brak
najlepsze efekty po: 14 dniach
zalecana ilość zabiegów: 10
zabieg wykonuje:
kosmetolog
rodzaj:
ciało

Fala Uderzeniowa Warszawa

Fala Uderzeniowa (fala akustyczna Acoustic Wave Treatment) to terapia służąca zwalczaniu cellulitu i lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Generowane podczas zabiegu fale akustyczne  służą rozbijaniu komórkek tłuszczowych oraz zwiększają jędrność i sprężystość skóry. Fala uderzeniowa wnika w komórki tłuszczowe, które potem ulegają metabolizmowi. 

Terapia falą uderzeniową w Warszawie stymuluje metabolizm, wpływa na poprawę mikrokrążenia skórnego umożliwiając szybkie i skuteczne modelowanie sylwetki. Fala uderzeniowa leczy, znacznie usuwa cellulit i wygładza skórę. Rekomendowana jest w seria zabiegów, połączona z zabiegami drenującymi jak np. laserowy drenaż limfatyczny czy zabieg z użyciem fal radiowych  z polem elektromagmetycznym 

Zapoznaj sie z wskazaniami do terapii falą uderzeniową oraz efetami terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej. 

NA CZYM POLEGA ZABIEG PRZY UŻYCIU FALA UDERZENIOWA AWT ACOUSTIC WAVE TREATMENT?

Fala uderzeniowa wnika głęboko w komórki ciała. Zabieg polega na stymulacji mikrokrążenia w obrębie tkanki łącznej przy użyciu fal akustycznych. W zależności od obszaru zabiegowego oraz nasilenia zmian chorobowych dobierane są odpowiednie parametry urządzenia.

Terapia z wykorzystaniem fali uderzeniowej (Acoustic Wave Treatment, AWT) innymi słowy to nieinwazyjna metoda terapii, która wykorzystuje fale akustyczne (dźwiękowe) do stymulacji procesów naturalnego leczenia w organizmie. Terapia falą uderzeniopwą w Warszawie to skuteczny zabieg to skuteczny zabieg na schorzenia wymienione poniżej.

Efekty terapii falą uderzeniową?

Efekty terapii są widoczne już po wykonaniu pierwszej serii zabiegów. Pacjent widzi zdecydowanie zmniejszony cellulit o różnej etiologii. Ciało jest  wymodelowane, znikają lokalne złogi tłuszczu.

W JAKI SPOSÓB ZABIEG DZIAŁA NA OKREŚLONE SCHORZENIA? 

Skuteczność zabiegu falą uderzeniową jest bardzo wysoka. Wskazań do terapii falą uderzeniową jest wiele począwszy od niedoskonałości ciała po rehabilitację 

TERAPIA CELLULITU

Cellulit, czyli tzw. skórka pomarańczowa. Innymi słowy wynika on z odkładania się tkanki tłuszczowej, limfatycznej i  włóknistej w skórze, głownie na pośladkach, biodrach, udach i ramionach. Powiększone złogi tłuszczowe i limfatyczne deformują od spodu tkankę łączną. Na powierzchni skóry powstają wtedy wgłębienia (tzw. skórka pomarańczowa). Fala akustyczna stymuluje również  w ten sposób poprawia krążenie oraz skutecznie wygładza skorę. Znakomitych efektów można spodziewać się łącząc terapię fali udzerzeniowej z  laserowym drenażem limfatycznym w Prime clinic w Warszawie

LIKWIDACJA NADMIARU TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Fala uderzeniowa
Zabieg storz medical na brzuch

Należy pamiętać, że nasz organizm próbuje zoptymalizować zużycie energii w jak największym stopniu. Jeśli spożywamy więcej kalorii, niż spalamy, ciało przechowuje  nadmiar kalorii w postaci rezerw tłuszczu, by w razie potrzeby móc je wykorzystać. Część tłuszczu gromadzi się w określonych obszarach ciała, w których przechowywane są nadmiarowe zapasy lipidów. W rezultacie do usunięcia tych małych i średnich zapasów tłuszczu można zastosować fale akustyczne. Fala Uderzeniowa redukuje podskórną warstwę tłuszczu i redukuje obwód ciała.

CO NA WIOTKĄ SKÓRĘ?

Wiotka skóra to jedno ze wskazań do zastosowania fali uderzeniowej. 

Jak powstaje wiotka skóra?

Aby skóra stała się napięta należy zwrócić uwagę na mechanizmy skutkiem czego jest wiotka skóra. W wyniku rozpadu włókien kolagenowych i elastyny skóra traci sprężystość. Zwiotczałość skóry wynika głównie z nieprawidłowego odżywiania lub nieodpowiednich diet, które powodują utratę nie tylko wagi, lecz także masy mięśniowej. W rezultacie obszary ciała takie jak pośladki, ramiona, brzuch czy uda wewnętrzne wydają się miękkie i wiotkie. Fala uderzeniowa zwiększa elastyczność skóry. zwiększa jędrność skóry. poprawia mikrokrążenie.

LIKWIDACJA ZMARSZCZEK

Zwłaszcza  około 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć. Tkanka łączna przechowuje mniej wilgoci przez co skóra traci swoją elastyczność. Oprócz naturalnego procesu starzenia, wpływ na to mają także czynniki zewnętrzne, takie jak promienie UV. Powstają wtedy zmarszczki nosowo-policzkowe, zmarszczki na czole, opadające policzki i drobne zmarszczki wokół nosa, oczu i ust. Fala akustyczna zmniejsza głębokość i szerokość zmarszczek. zmniejsza rozmiar porów, poprawia strukturę skóry.

Co leczy fala uderzeniowa?

Zabieg znajduje również zastoowanie w medycynie, leczeniu bólu. Ponadto rehabilitacji z użyciem fali uderzeniowej. Stosowany jest w schorzeniach jak łokieć tenisisty, bóli kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe, ból ścięgna achillesa, zapalenie ścięgna, bóle barków, wzmorzone napięcie mięśniowe. Więcej informacji na temat fizjoterapii w Prime Clinic 

CZY ZABIEG JEST BOLESNY? 

Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny dodatkowo bezbolesny. W przypadku osób wrażliwych zaczerwienienie na ciele może utrzymywać się kilka minut po zabiegu. Nie jest wymagany jest żaden okres rekonwalescencji.

Czy mogę ćwiczyć ćwiczyć po terapii falą uderzeniową? 

Tak po zabiegu falą uderzeniową możesz wrócić do codziennych czynności życiowych z włączeniem ćwiczeń fizycznych na siłowni. 

NA JAKIE CZĘŚCI CIAŁA MOŻNA WYKONYWAĆ TEN ZABIEG? 

Zabieg można wykonywać np. na: Uda, brzuch, pośladki, łydki, boki, ramiona i  podbródek

EFEKTY TERAPII FALĄ UDERZENIOWĄ?

Bezsprzecznie, najlepsze efekty zabiegu pacjent uzyskuje po serii zabiegów 5-10 zabiegów. Już po 4 zabiegach widać efekty terapii. W rezultacie efekty terapii uzyskujemy łącząc zabieg  drenażu limfatycznego w Prime Clinic w Warszawie

JAK CZĘSTO MOŻNA WYKONYWAĆ ZABIEG PRZY UŻYCIU FALI AKUSTYCZNEJ? 

Zalecana ilość zabiegów to 5-10 terapii wykonywanych w odstępach co 5-7 dni.

ILE TRWA ZABIEG? 

Zabieg trwa 45 min.

Fala Uderzeniowa Storz medical Warszawa
Fala uderzeniowa Storz medical
Efekty zabiegu:
 • Likwidacja Cellulitu o różnej etiologii
 • Wymodelowane ciało
 • Likwidacja miejscowych złogów tłuszczu
Wskazania:
 • Cellulit tłuszczowy
 • Cellulit obrzękowy
 • Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
 • Nierówności skóry po przebytej liposukcji
 • Obrzęki kończyn dolnych
 • Wiotka skóra
 • Ostroga piętowa
Zalecenia pozabiegowe:
 • Picie wody min 2 litry dziennie
Przeciwwskazania:
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Zakrzepica
 • Hemofilia, choroby krwi
 • Osteoporoza
 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Leczenie kortykosteroidami
 • Przepuklina w obrębie zabiegu
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Endometrioza ( przy zabiegach na brzuch)
 • Żylaki w obszarze zabiegowym
 • Dzieci do 18 roku życia
Cennik:
Obszar zabiegu Fala Uderzeniowa Storz Medical AWT® Cena 1 zabiegu Cena 1 za biegu w pakiecie 6 zabiegów Cena 1 zabiegu w pakiecie 12 zabiegów
Uda przód lub tył 500 zł 475 zł 450 zł
Pośladki 350 zł 332 zł 315 zł
Brzuch 350 zł 332 zł 315 zł
Ramiona 400 zł 380 zł 360 zł
Twarz 450 zł 427 zł 405 zł
Ostroga piętowa 200 zł 190 zł 180 zł
Bruksizm 200 zł 190 zł 180 zł
Do każdego zabiegu należy wykonać drenaż w cenie 150 zł
zabieg na ostrogę piętowa oraz bruksizm nie wymaga drenażu

Zabiegi alternatywne

Drenaż limfatyczny podciśnieniowy laser

Drenaż limfatyczny laser podciśnieniowy LED to silna terapia, która odchudza, zagęszcza skórę , likwiduje cellulit i obrzęki. Zabieg bezpieczny dla skór naczyniowych.

Liposukcja wodna WAL

Permanentna likwidacja tkanki tłuszczowej poprzez wypłukanie jej wypłukanie z tkanek. Zabieg nie niszczy naczyń krwionośnych.

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha (tummy tuck) chirurgiczny zabieg odmładza wygląd oraz kształt brzucha. Zabieg permanentnie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, przywraca mięśnie proste brzucha, przez co brzuch staje się płaski.

Usuwanie tkanki tłuszczowej mikrofale

Mmikrofale Coolwaves to najnowszy rewolucyjny zabieg modelujący sylwetkę. Redukuje tkankę tłuszczową w partii zabiegu, napina poprawa jakość skóry.

HIFU na ciało

Ultradzwiękowy lifting ciała. Lifting ud, kolan, ramion, brzucha

BOA presoterapia

Masaż drenująco uciskowy. Redukcja cellulitu, nagromadzonej wody w organizmie. Wspomaganie procesu odchudzania.

Fale Radiowe RF z polem elektromagnetycznym Venus

Zabieg likwiduje cellulit, ujędrnia skórę i usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Masaże ciała

Drenaż, regeneracja skóry ciała.