medycyna
estetyczna

Lifting ud- plastyka

czas zabiegu:
około ustala lekarz
rekonwalescencja:
około 14 dni
najlepsze efekty po: 60 dniach
zalecana ilość zabiegów: 1
zabieg wykonuje:
lekarz
rodzaj:
ciało

Lifting ud- plastyka

Lifting ud- plastyka to idealny zabieg dla osób borykających się z wiotkością skóry. Problem wiotkości szczególnie dotyczy wewnętrznej strony ud, który pojawia się wraz z wiekiem, jak również po drastycznej utracie masy ciała. W przypadku dużych wiotkości jedynym skutecznym zabiegiem, który redukuje nadmiar wiotkiej skóry jest plastyka ud. Zabieg plastyki ud w Prime Clinic w Warszawie często łączy się z zabiegiem liposukcji, aby po utracie dużej ilości tłuszczu, wymodelowaniu ud, zlikwidować nadmiar skóry. 

Jak należy przygotować się do zabiegu plastyki ud?

Przed zabiegiem wymagana jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Podczas wizyty lekarz informuje pacjenta o sposobie i zakresie zabiegu, jak również kieruje go na podstawowe badania lekarskie.

[caption id="attachment_1294" align="alignnone" width="214"]Lifting ud zabieg warszawa Lifting ud zabieg warszawa[/caption]

Jak przebiega zabieg plastyki ud? 

Plastyka ud jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Zabieg może również stanowić etap zabiegu liposukcji wodnej Body Jet Evo. W przypadku samej plastyki zabieg polega na wymodelowaniu kształtu uda poprzez wycięcie nadmiaru skory. Jeżeli dokonywana jest plastyka oszczędna to nacięcia wykonywane są wyłącznie w pachwinie. Gdy wiotkość jest duża, nacięcia dokonuje się w pachwinie, a także po wewnętrznej stronie uda tak aby blizny po nacięciach nie były widoczne dla pacjenta podczas normalnego ułożenia nogi.  Podczas konsultacji lekarskiej lekarz informuje o sposobie nacięcia. Zabieg kończy się nałożeniem opatrunku uciskowego wraz z ubraniem uciskowym, które pacjent musi nosić ok 4 tyg. po zabiegu. Ubranko uciskowe stanowi część terapii, tak aby podczas gojenia się ran nie powstały krwiaki, które w następstwie mogą wydłużać czas rekonwalescencji. Zdjęcie szwów następuje po 7-14 dniach. Uda stają się smukłe, kształtne oraz jędrne.

Jak przebiega rekonwalescencja po plastyce ud?

[caption id="attachment_1295" align="alignnone" width="200"]Zabieg liftingu ud Zabieg liftingu ud[/caption]

Po zabiegu pacjent może czuć dyskomfort. W takim przypadku można przyjąć leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Większość dolegliwości związanych z okresem pooperacyjnym ustępuje w ciągu kilku dni od zabiegu. Mogą występować niewielkie obrzęki, które mogą utrzymywać się do 3 miesięcy po zabiegu. Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej przez ok 2 miesięcy. 

Warto nadmienić, że poprawa sylwetki, wpływa na lepsze samopoczucie niemal każdego pacjenta. Poprawa wyglądu dodaje pewności siebie, zwiększa poczucie atrakcyjności. 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania  dotyczące plastyki ud, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem chirurgiem. Podczas konsultacji lekarskiej dokładnie omówisz swoje oczekiwania, możliwości terapeutyczne związane z przeprowadzeniem takiego zabiegu.

Inne zabiegi liftingujące i modelujące ciało

Lifting ud Warszawa

Plastyka ud Warszawa

Efekty zabiegu:
 • Szczupłe wymodelowane uda
 • Brak wiotkości skóry
Wskazania:
 • Wiotkość skóry na udach
 • Niezadowolenie z wyglądu ud
 • Grube uda
 • Cellulit
Zalecenia pozabiegowe:
 • Stosować się do zaleceń lekarza
 • Nosić ubranie uciskowe min 4 tyg po zabiegu
Przeciwwskazania:
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Choroba nowotworowa
 • W trakcie menstruacji/miesiączki
Cennik:
Zabieg Obszar Cena
Lifting ud Uda od 8000 zł
Konsultacja przed zabiegiem Uda 300 zł

Zabiegi alternatywne

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha (tummy tuck) chirurgiczny zabieg odmładza wygląd oraz kształt brzucha. Zabieg permanentnie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, przywraca mięśnie proste brzucha, przez co brzuch staje się płaski.

Usuwanie tkanki tłuszczowej mikrofale

Mmikrofale Coolwaves to najnowszy rewolucyjny zabieg modelujący sylwetkę. Redukuje tkankę tłuszczową w partii zabiegu, napina poprawa jakość skóry.

Drenaż limfatyczny podciśnieniowy laser

Drenaż limfatyczny laser podciśnieniowy LED to silna terapia, która odchudza, zagęszcza skórę , likwiduje cellulit i obrzęki. Zabieg bezpieczny dla skór naczyniowych.

Fala Uderzeniowa

Fala Uderzeniowa zwalcza cellulit oraz lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Stymuluje metabolizm. Zabieg wygładza skórę. Rozbija komórki tłuszczowe zwiększają jędrność i sprężystość skóry.