czas zabiegu
(30 min.)
czas rekonwalescencji
(dni)
najlepsze efekty zabiegu
(dni)
rekomendowana ilość zabiegów
wykonuje
lekarz
zabieg na
ciało

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Jak wyleczyć nadpotliwość?

Leczenie nadpotliwości, leczenie nadmiernego pocenia się zwane też hiperhydrozą odbywa się przy pomocy toksyny botulinowej. Jest to popularny niechirurgiczny zabieg bardzo skutecznie zmniejszający ilość produkowanego potu przez organizm. 

Nadpotliwość jest krępującym schorzeniem, które z powodzeniem możesz leczyć.  Nadmiernie się pocisz pod pachami, pocą ci się ręce, stopy, głowa ciało, zabieg jest dla Ciebie!

Jaki preparat lekarz używa do leczenia nadpotliwości? 

Zabieg leczenie nadpotliwości wykonuje lekarz. Używa do tego preparatu zawierającego składnik jak toksyna botulinowa. Toksyna botulinowa jest neurotoksyną, której działanie polega na blokowaniu sygnałów nerwowych do mięśni jak również blokuje sygnały do gruczołów potowych. W konsekwencji gruczoły przestają wytwarzać pot. 

Jak długo trwa zabieg leczenia nadpotliwości?

Procedura zabiegowa jest krótka ( kilkanaście minut) i mało inwazyjna. Lekarz dokonuje szeregu niewielkich wkłuć poprzez które wstrzykuje preparat w obszar gdzie występuje nadpotliwość. W każdym przypadku, leczenie to powinno być prowadzone przez doświadczonego lekarza, który jest w stanie ocenić potencjalne korzyści i ryzyko na podstawie indywidualnej sytuacji pacjenta.

Kiedy pojawia się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu pojawia się zwykle po kilku dniach. Trwa do kilku miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Należy pamiętać, że zabieg jest skuteczny, ale nie leczy schorzenia, a minimalizuje jego objawy

Kiedy można wykonać zabieg?

Zabieg można wykonać o każdej porze roku u pacjentów w każdej grupie wiekowej. Przede wszystkim, kiedy napotliwość staje się krępującym schorzeniem. 

Czy zabieg jest bezpieczny? 

Chociaż toksyna botulinowa jest generalnie uważana za bezpieczną, jak wszystkie procedury medyczne, może wiązać się z pewnym ryzykiem. Możliwe skutki uboczne to czasów ból lub siniaki w miejscu zastrzyku, utrata siły mięśniowej w miejscu zastrzyku. Należy pamiętać że Toksyna botulinowa używana w Klinice Medycyny Estetycznej Prime Clinic w Warszawie jest preparatem medycznym posiada wszystkie niezbędne certyfikaty wprowadzające medykament do obrotu na terenie Polski

Zapoznaj się z innymi zabiegami przy użyciu toksyny botulinowej: Bruksizm  i usuwanie zmarszczek na czole i okolic oka

Cennik znajduje się poniżej na stronie. Zapoznaj się też z naszymi Promocjami.

Leczenie nadpotliwości Warszawa

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu uzyskujesz dzięki zastosowaniu preparatu z toksyną botulinową.

 • Usunięcie zmarszczek
 • Wygładzenie wybranych części twarzy
 • Zahamowanie nadmiernej potliwości
 • Ograniczenie problemu zgrzytania zębami
Wskazania
 • Zmarszczki
 • Nadpotliwość
 • Spotęgowane bóle głowy
 • Bruksizm
zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)
 • w dniu zabiegu należy unikać lotu samolotem, ćwiczeń fizycznych, sauny
przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu
 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Miejscowe infekcje skóry, opryszczka
 • Przyjmowanie niektórych leków
cennik(rozwiń aby zobaczyć)
ZabiegObszarCena
Leczenie nadpotliwościPachy (nadpotliwość)1600 zł
Leczenie nadpotliwościDłonie (nadpotliwość)1600 zł

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Wodna WAL, ginekomastia, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, drenaże limfatyczne, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości.

Osocze bogatopłytkowe

Rewitalizacją i regeneracja

Prime Clinic posiada najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnych osocze bogatopłytkowe z własnej krwi . Zabieg umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.