czas zabiegu
(ustala lekarz)
czas rekonwalescencji
(dni)
najlepsze efekty zabiegu
(dni)
rekomendowana ilość zabiegów
wykonuje
lekarz
zabieg na
ciało

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha (tummy tuck) to chirurgiczny zabieg mający na celu odmłodzenie wyglądu oraz kształtu brzucha. Zabieg usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, przywraca mięśnie prostego brzucha do ich naturalnej pozycji w linii środkowej.

Zabieg konturuje brzuch tak aby z profilu nie był widoczny. Najczęstrzym wskazaniem do zabiegu jest brzuch wystający, luźny, obwisły powstający zwykle w wyniku ciąży, starzenia się, skłonności genetycznych. Może również stanowić efekt uboczny po gwałtownej dużej utracie wagi. 

Z czym najczęściej łączymy zabieg Plastyki brzucha?

Zabieg najczęściej łączony jest z liposukcją wodną  BodyJet Evo, która ma na celu usunięcie złogów tłuszczu. Zabieg poprawia kształt i kontur leczonego obszaru. Brzuch i boki to najczęściej poddawane liposukcji obszary. Sama liposukcja może usunąć nadmiar tłuszczu w miejscach, gdzie skóra ma dobrą elastyczność i jest w stanie w naturalny sposób dopasować się do nowych konturów ciała. W przypadku słabej elastyczności skóry można zalecić połączenie liposukcji i liftingu chirurgicznego jakim jest plastyka brzucha. 

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent musi posiadać prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza wykonującego zabieg. Wszystkie badania laboratoryjne można wykonać na miejscu w Prime Clinic, wyniki otrzymuje się po kilku godzinach od pobrania. Przed operacją nie zaleca się palić papierosów, zażywać aspiryny ani jej pochodnych, intensywnie ćwiczyć na siłowni, a także stosować drastycznej diety. Niezastosowanie się do tych zaleceń może spowodować krwawienia pooperacyjne, obrzęki, stwardnienia, wydłużenie procesu gojenia.

Jak wygląda okres rehabilitacji? 

Po zabiegu liposukcji połączonej z plastyką brzucha, zwykle można powrócić do normalnego funkcjonowania już w 5-6 dobie. Przez 4-6 tygodni należy nosić ubranko uciskające w którym pacjent opuszcza klinikę tuż po zabiegu. Warto jak najwcześniej rozpocząć spokojną aktywność fizyczną jak np. spacery. Każdy z pacjentów wychodzi ze szczegółowymi zaleceniami po zabiegowymi. Dwa tygodnie po zabiegu należy rozpocząć masaże drenujące mające na celu dobre wygojenie powłok od środka jak również wygładzenie powłok po zabiegu. 

Efekty zabiegu
 • Gladka skora na brzuchu
Wskazania
 • Wiotkość skóry
 • Obwisła skóra
 • Brzuch po ciąży
 • Wystający brzuch
zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)
 • szczegółowe zalecenia pacjent otrzymuje po zabiegu od lekarza.
 • klinika oferuje również możliwość skorzystania z programu, który ma na celu kompleksową opiekę nad pacjentem w kontekście diety, terapii anti-aging
przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Menstruacja ( w dniu zabiegu)
 • Opryszczka
 • Choroba nowotworowa
cennik(rozwiń aby zobaczyć)
ZabiegCena
Plasdtyka Brzucha5000 zł
Konsultacja lekarska przed zabiegiem300 zł

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Body Jet, zabiegi kosmetyczne, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, ICOONE, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości

Magellan System

Najlepszy dostępny zabieg PRP

Magellan to najlepszy i najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnyhch PRP z własnej krwi . Magellan system umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.