czas zabiegu
(ustala lekarz)
czas rekonwalescencji
(dni)
najlepsze efekty zabiegu
(dni)
rekomendowana ilość zabiegów
wykonuje
lekarz
zabieg na
ciało

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha (tummy tuck) to chirurgiczny zabieg mający na celu odmłodzenie wyglądu oraz kształtu brzucha. Dzięki plastyce brzucha usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, przywraca mięśnie proste brzucha do ich naturalnej pozycji w linii środkowej. 

Zabieg konturuje brzuch tak aby z profilu nie był widoczny. Częstym wskazaniem do zabiegu jest brzuch wystający, luźny, obwisły powstający zwykle w wyniku ciąży, starzenia się, skłonności genetycznych. Może również stanowić efekt uboczny po gwałtownej dużej utracie wagi.

Na czym polega zabieg plastyka brzucha abdominoplastyka? 

Plastyka powłok brzucha zwana rownież jako abdominoplastyka to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Zabieg plastyka brzucha polega na usunięciu nadmiaru skóry, nadmiar tkanki tłuszczowej, napięciu powłok brzusznych tak aby osiągnąć poprawę wyglądu brzucha i okolicy brzucha tym samym nadać ciału talię. Efektem operacji jest płaski brzuch

Dla kogo dedykowany jest zabieg platyka powłok brzusznych? 

Plastyka brzucha warszawa

Dla wszystkich osób które po mimo uprawiania sportu, diety nie są w stanie osiągnąc wymarzonego wyglądu brzucha tzw, płaski brzuch. Marzą o tym, aby mieć płaski jędrny brzuch. Zabieg zalecany dla osoób niezależnie od wieku, którzy mają nadmiar skóry na brzuchu. Paniom po okresie ciąży, osobom które po odchudzaniu z tytułu utraty masy doswiera wiotka skóra na brzuchu. Dla osób u których powłoki brzuszne nie wstąpiły się po przebytej ciąży. Należy zauważyć, że zabieg doskonale napina roziągnięte mięśnie w wyniku procesu starzenia się. 

Mówiąc w skrócie, efektem opracji jest po pierwsze usinięcie nadmiaru skóry na brzuchu. Usunięcie kanki podskórnej i tluszczowej w środkowej i dolnej części brzucha. Po drugie wzmocnienie mięśni brzucha i jezeli istnieje taka potrzeba korekty blizn po innych zabiegach chirurgicznych. 

Konsultacje Warszawa plastyka brzucha. 

Konsultacja przed zabiegiem plastyki powłok brzucha jest najważniejszym etapem przed przystąpieniem do operacji. Podczas rozmowy z chirurgiem plastycznym otrzymujesz wjaśnia na czym polega zabieg abdominoplastyki. Dobry lekarz chirurg pozwoli ci zrozumieć jak będzie przebiegał zabieg, jaki będzie efekt operacji, przedstawi ryzyka związane z operacją. Pamiętaj, że podczas konsultacji będzisz proszony o udzielenie wyczerpujacego wywiadu medycznego. Dobry wywiad jest podstwą bezpieczeństwa zabiegu. Kolejnym etapem konsultacji jest badanie podczas którego lekarz zbada cię z fokusem na okolicę brzucha. Konsultacja to również dyskusja o Twoich oczekwaniach, dlatego nie wahaj sie zadawać jak najwięcej pytań. 

Sumując: aby zakwalifikować się do zabiegu plastyki brzucha należy stawć się na konsultację przedzabiegową na której omówisz z lekarzem swoje oczekwioania. Zostaniesz skierowany na odpowoednie badania krwi, które są obowązkowe przed przystąpieniem do zabiegu. Pamiętaj, że zabieg plastyki brzucha wiąże się również z okresem rekonwalscencji. 

Inne zabiegi w Prime Clinic modelujące sylwetkę

PLASTYKA BRZUCHA WARSZAWA Prime Clinic

Z CZYM NAJCZĘŚCIEJ ŁĄCZYMY ZABIEG PLASTYKI BRZUCHA?

Zabieg najczęściej łączony jest z liposukcją wodną WAL tóra ma na celu usunięcie złogów tłuszczu. Zabieg poprawia kształt i kontur leczonego obszaru. Brzuch i boki to najczęściej poddawane liposukcji obszary. Sama liposukcja może usunąć nadmiar tłuszczu w miejscach, gdzie skóra ma dobrą elastyczność i jest w stanie w naturalny sposób dopasować się do nowych konturów ciała. W przypadku słabej elastyczności skóry można zalecić połączenie liposukcji i liftingu chirurgicznego jakim jest plastyka brzucha.

W JAKI SPOSÓB NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU PLASTYKI BRZUCHA?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym co oznacza, że nie wymaga wykonania w znieczuleniu ogólnym. Pacjent musi posiadać prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza wykonującego zabieg. Wszystkie badania laboratoryjne można wykonać na miejscu w Prime Clinic. Wyniki otrzymuje się po kilku godzinach od pobrania. Przed operacją nie zaleca się palić papierosów, zażywać aspiryny ani jej pochodnych, intensywnie ćwiczyć na siłowni, a także stosować drastycznej diety. Niezastosowanie się do tych zaleceń może spowodować krwawienia pooperacyjne, obrzęki, stwardnienia w konskwencji wydłuży proces gojenia.

Jak przebiega zabieg Plastyka powłok brzusznych? 

Plastyka brzucha prime clinic

Przed zabiegiem pacjent jest odpwiednio przygotowany do zabiegu. Zabiegu w Prime Clinic nie wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Pacjent otrzymuje znieczuleniu miejscowe. Następnie chirurg plastyczny zaznacza miejsca przewidywanych cięć. Najczęściej cięcie wykonywane jest od jednego kolca biodrowego do drugiegi na linii bielizny tak aby po całkowitym wygojeniu blizna nie była widoczna. W niektórych przypadkach wykonuje się nacięcie wokół pępka, gdy ten po naciągnięciu skóry znacznie zmienia swoje położenie. W przypadku mini- abdominoplastyki zabieg skupia się wyłącznie w dolnej części brzucha, bez konieczności wzmocnienia mięśni, czy towarzyszącej liposukcji . Po zabiegu plastli brzucha skóra brzucha jest napięta. Pacjent otrzymuje ubranko uciskowe i w pozycji lekko pochylonej moze wraz z oaobą towarzyszącą opuścić klinikę. Stawiennictwo na kontrolę pozaciegową dnia następnego jest obowiązkowe. W celu uśmierzenia bólu pooperacyjnego pacjent otrzymuje leki przeciwbólowe. 

JAK WYGLĄDA OKRES REHABILITACJI? 

Po zabiegu liposukcji wodnej WAL połączonej z plastyką brzucha, zwykle można powrócić do normalnego funkcjonowania już w 5-6 dobie. Przez 4-6 tygodni należy nosić ubranko uciskające w którym pacjent opuszcza klinikę tuż po zabiegu. Warto jak najwcześniej rozpocząć spokojną aktywność fizyczną jak np. spacery. Każdy z pacjentów wychodzi ze szczegółowymi zaleceniami po zabiegowymi. Dwa tygodnie po zabiegu należy rozpocząć obowiązkowe masaże drenujące mające na celu dobre wygojenie powłok od środka jak również wygładzenie powłok po zabiegu.

ZabiegCena
Plastyka brzuchaod 5000 zł
Konsultacja lekarska przed zabiegiem300 zł
Efekty zabiegu
 • Gladka skora na brzuchu
Wskazania
 • Wiotkość skóry
 • Obwisła skóra
 • Brzuch po ciąży
 • Wystający brzuch
zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)
 • szczegółowe zalecenia pacjent otrzymuje po zabiegu od lekarza.
 • klinika oferuje również możliwość skorzystania z programu, który ma na celu kompleksową opiekę nad pacjentem w kontekście diety, terapii anti-aging
przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Menstruacja ( w dniu zabiegu)
 • Opryszczka
 • Choroba nowotworowa
cennik(rozwiń aby zobaczyć)
ZabiegCena
Plastyka brzuchaod 5000 zł
Konsultacja lekarska przed zabiegiem300 zł

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Wodna WAL, ginekomastia, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, drenaże limfatyczne, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości.

Osocze bogatopłytkowe

Rewitalizacją i regeneracja

Prime Clinic posiada najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnych osocze bogatopłytkowe z własnej krwi . Zabieg umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.