czas zabiegu
(ustala lekarz)
czas rekonwalescencji
(dni)
najlepsze efekty zabiegu
(dni)
rekomendowana ilość zabiegów
wykonuje
lekarz
zabieg na
twarz

Chirurgiczne usuwanie znamion blizn

Chirurgiczne usuwanie znamion blizn

Chirurgiczne usuwanie znamion blizn, torbieli, tłuszczaków pozwala na ich trwałą eliminację. Oczywiście, usunięcie zmiany dokonuje się już podczas jednego zabiegu w Prime Clinic Warszawa.

Usuwamy zmiany skórne metodą chirurgiczną lub laserową. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia zmianę, wybiera odpowiednią terapię tak aby w jak największym stopniu zniwelować widoczność bliny, śladu po usunięciu blizny znamienia. W przypadku usuwania zmian skórnych metodą chirurgiczną w Prime Clinic wykonujemy szef plastyczny. 

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH TO PRZEDE WSZYSTKIM PROFILAKTYKA PRZECIWNOWOTWOROWA.

W Prime Clinic usuniesz każde znamię, które budzi Twój niepokój. Zabiegu usunięcia zmian dokonasz również gdy zabieg zlecił inny lekarz specjalista np. dermatolog. Specjalizujemy się w również chirurgicznym usuwaniu blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych, tłuszczaków. 

Na czym polega zabieg usunięcia zmiany?

Najskuteczniejszą metodą leczenia znamion o wszelkiej etiologii jest ich eliminacja poprzez trwałe ich usunięcie. Lekarz oceniając zmianę dobiera metodę wykonania zabiegu. Podczas zabiegu stosuje się metodę chirurgiczną lub laserową.W zależności od zmiany, lekarz decyduje, czy pobrany materiał należy wysłać do badania histopatologicznego.

Dla przykładu, chirurgiczne usuwanie znamion, blizn to popularny zabieg dermatologiczny. Zabieg polega na wycięciu znamienia razem z marginesem. Wszystkie zabiegi związane z chirurgicznym usuwaniem znamion wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Dzięki czemu zabieg jest bezbolesny dla pacjenta. Następnego dnia po zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort. Do czasu pełnego wygojenia rany zaleca się stosowanie do wytycznych lekarza. W Prime Clinic zawsze dobieramy metodę, która minimalizuje ślady po zabiegu.

Dlaczego warto pozbywać się znamion na ciele?

Istnieje wiele przyczyn dla których warto eliminować zmiany. Najpopularniejsze przyczyny to kosmetyka.Wiele osób zmiany uważa za nieestetyczne. Kolejna to umiejscowienie zmian. Powodują duży dyskomfort, ocieranie się, drażnienie co może prowadzić do ryzyka uszkodzenia, a następnie rozrostu zmiany.

Niewątpliwie największy niepokój, powinna budzić zmiana wyglądu znamienia. Jeżeli znamię zmienia kształt, rozmiar, kolor. Zaczyna krwawić, swędzieć, bądź sprawiać ból, może to sugerować, że znamię jest złośliwe lub może stać się złośliwe. W takich przypadkach znamię powinien zobaczyć i ocenić lekarz.

Ryzyko raka skóry: Osoby, które mają wysokie ryzyko zachorowania na raka skóry (na przykład ze względu na historię rodzinną), mogą zdecydować się na profilaktyczne usunięcie niektórych znamion.

Pamiętajmy, negatywne czynniki rozwoju zmian skórnych to przede wszystkim: przebywanie na słońcu, opalanie w solarium, czynniki genetyczne, promieniowanie, chemikalia, palenie tytoniu.

Zmagasz się z inną popularną, ale krępują przypadłością jaką jest nadpotliwość zapoznaj się jak ją wyleczyć.

Efekty zabiegu
 • usunięcie zmian skórnych
 • zapobieganie chorobom nowotworowym
 • diagnoza zmiany skórnej
Wskazania
 • zmiany skórne różnej etiologii
 • zmiany barwnikowe
 • blizny
 • torbiele
 • tłuszczaki
 • kurzajki
 • kaszaki
 • piegi
 • pieprzyki
zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)

Po wykonanym zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg.

przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)
 • Problemy z krzepliwością
 • Skłonność do bliznowców
 • Ciąża
 • Aktywna choroba nowotworowa w trakcie leczenia chemioterapią
cennik(rozwiń aby zobaczyć)
ZabiegCena
Usuwanie znamionod 200zł
Usuwanie kurzajek150 zł - 300 zł
Usuwanie kaszaków250 zł - 400 zł
Dodatkowe badanie histopatologiczne250 zł - 400 zł

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Wodna WAL, ginekomastia, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, drenaże limfatyczne, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości.

Osocze bogatopłytkowe

Rewitalizacją i regeneracja

Prime Clinic posiada najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnych osocze bogatopłytkowe z własnej krwi . Zabieg umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.