medycyna
estetyczna

Komórki macierzyste odmładzanie

czas zabiegu:
około ustala lekarz
rekonwalescencja:
około 1 dzień
najlepsze efekty po: 14 dniach
zalecana ilość zabiegów: 1
zabieg wykonuje:
lekarz
rodzaj:
twarz

Komórki macierzyste odmładzanie

Komórki macierzyste odmładzanie SVF to zabieg z zakresu medycyny regeneracyjnej. Współczesna medycyna regeneracyjna opiera się na wykorzystaniu na wykorzystaniu autologicznego materiału pacjenta. Odmładzanie skóry komórkami macierzystymi to terapia ACA SVF, czyli autologiczny koncentrat tkanki tłuszczowej stanowi proste i szybkie rozwiązanie do pobierania i przetwarzania materiału do iniekcji, jakim jest  tkanka tłuszczowa.

Odmładzanie twarzy komórkami macierzystymi czyli komórki macierzyste na starzenie się skóry

Terapia komórkami macierzystymi zyskuje na coraz większej popularności. Dzięki udowodnionym badaniom klinicznym w kontekście regeneracji skóry i naprawie uszkodzonych tkanek. Komórki macierzyste wykorzystywane są jako narzędzie w walce z oznakami starzenia się skóry. Regeneracja skóry komórkami macierzystymi odbywa się na kilku poziomach. Zabieg należy do terapii - zabieg anti-aging

Komórki macierzyste zastosowanie, czyli odmładzające komórki macierzyste: 

[caption id="attachment_378" align="alignnone" width="1000"]komórki macierzyste odmładzanie komórki macierzyste odmładzanie[/caption]

Warto zauważyć, że komórki macierzyste uczestniczą w procesie spowolnienia odwrócenia procesu starzenia się skóry. Najcenniejsze źródła komórek macierzystych to własny tłuszcz pacjenta. Wyodrębnienie komórek macierzystych pacjenta ma zdolności do różnicowania się w różne typy komórek. Innymi słowy zdolności komórek macierzystych wykazują umiejętności zastąpienia uszkodzonych komórek skóry w nowe komórki o właściwościach naprawczych.

Innymi słowy efekty zabiegu z komórkami macierzystymi to odmłodzenie skóry na wielu poziomach.

Co warto wiedzieć o komórkach macierzystych.

Definicja komórek macierzystych: 

Komórki macierzyste z tłuszczu pacjenta, znane również jako komórki macierzyste tłuszczowe lub adipocytowe, są rodzajem antologicznego materiału pacjenta. Komórki mają zdolność do różnicowania się w różne typy komórek posiadają potencjał do regeneracji oraz naprawy uszkodzonych tkanek. 

Izolowane z tłuszczu, który jest pozyskiwany poprzez liposukcję. W kolejnym etapie procedury tłuszcz jest sterylnie przetwarzany, aby odizolować komórki macierzyste regeneracyjne. Mogą być one aplikowane autologicznie (czyli z powrotem do tego samego pacjenta), co minimalizuje ryzyko odrzucenia.

Według naukowców komórki macierzyste z tłuszczu są badane pod kątem ich potencjalnego zastosowania w leczeniu różnych schorzeń, od chorób zwyrodnieniowych stawów po choroby serca. Jak już wspomniano są także używane w medycynie estetycznej, na przykład do regeneracji skóry i zmniejszenia oznak starzenia.

Zabieg odmładzania komórkami działa wielotorowo tym samym uruchamia procesy regeneracyjne.

Po pierwsze stymuluje produkcję kolagenu, którego brak jest jednym z kluczowych czynników starzenia się skóry. Anti-aging komórki macierzyste w naturalny sposób stymulują produkcję kolegenu, wskutek czego poprawiają jędrność i elastyczność skóry.

Kolejne działanie komórek macierzystych to ich wpływ na spłycenie zmarszczek i redukcję przebarwień. Należy dodać, że autologiczny materiał pacjenta wykazuje działanie przeciwzapalne w organizmie człowieka. Koncentrat komórek macierzystych to cenne żródło czynników wzrostu, promujących zdrową regenerację skóry.

JAKI JEST EFEKT ZABIEGU Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI NP. NA TWARZ?

Efekty terapii komórkami to przede wszystkim wygładzone zmarszczki, intensywna poprawa napięcia i elastyczności skóry.

Inny zabieg silnie regenerujący skórę 

NA CZY POLEGA TERAPIA KOMÓRKI MACIERZYSTE ODMŁADZANIE?

Terapia  ACA SVF opiera się na połączeniu komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu pacjenta wraz z osoczem bogatopłytkowym o wysokim stężeniu. Celem tej krótkiej terapii - zaledwie godzinnej jest silna regeneracja skóry na wszystkich jej poziomach. Po terapii pacjent wraca do normalnych czynności życiowych. Komórki macierzyste to klucz do poprawienia jakości tkanek objętych terapią, jak również przedłużenia ich młodości. Iniekcja komórek macierzystych wgłąb skóry odbywa się za pomocą kaniulowej iniekcji wgłąb skóry.

NA CZYM POLEGA ZABIEG KOMÓRKI MACIERZYSTE ODMŁADZANIE?

[caption id="attachment_379" align="alignnone" width="999"]komórki macierzyste odmładzanie Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych[/caption]

Zabieg polega na pobraniu (w znieczuleniu miejscowym- bezboleśnie) niewielkiej ilości tłuszczu oraz krwi pacjenta. Następnie tłuszcz jest odwirowywany w obiegu zamkniętym w specjalnym urządzeniu. Urządzenie odseparowuje najcenniejsze jego składniki czyli składniki które posiadają właściwości przeciwstarzeniowe, tworzą procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych dzięki nim skóra jest napięta, dotleniona, skóra jest rozświetlona. Komórki macierzyste silnie naprawiają skórę. Dzięki terapii pacjent może na nowo cieszyć się napiętą odmłodzoną skórą.

CZYTAJ  więcej o SMART ANTIAGING NETWORK

KOMÓRKI MACIERZYSTE WARSZAWA

JAKIE SĄ EFEKTY ZABIEGU?

Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Zmarszczki są wygładzone. Składniki takie jak fibryna zaczynają wypychać tkanki znajdujące się nad nią. Zaraz po iniekcji rozpoczyna się proces naprawczy skóry. Procesy naprawcze trwają do kilku miesięcy, do czasu osiągnięcia pełnej rewitalizacji obszaru objętego zabiegiem.

Po pierwsze skóra jest sprężysta, ponadto w skórze tworzy się rusztowanie odbudowujące komórki tłuszczowe i mięśniowe odpowiedzialne za efekt liftingu. Dodatkowym benefitem jest poprawa kolorytu skóry.

DLA KOGO DEDYKOWANY JEST ZABIEG?

Zabieg Komórki macierzyste odmładzanie dedykowany jest dla pacjentów w każdym wieku. Przede wszystkim dla osób, które bardzo skutecznie chcą naprawić uszkodzenia skóry o różnej etiologii nie tylko związanej z upływającym wiekiem (w dowolnym obszarze swojego ciała).

Dla osób, które chcą szybko długookresowo zrewitalizować skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz ciała. Chcą szybko i skutecznie nawilżyć odnowić skórę, pozbyć się przebarwień. Chcą pozbyć się niechcianych gości na ciele jakimi są rozstępy, cellulitu pierwszego oraz  drugiego stopnia. Poszukują naturalnych metod terapeutycznych.

Przeciwwskazania do zabiegu z komórkami macierzystymi : 

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska podczas której skonsultujesz swoje oczekiwania wobec zabiegu. Gdy chorujesz na poniżej wymienione choroby lub jesteś w trakcie leczenia zabieg może nie będzie móc wykonany do czasu pełnego wyzdrowienia. Oto lista przeciwskazań: choroby autoimmunologiczne, aktywne infekcje, choroby krwi, nowotwory, stany zapalne. Zwróć uwagę na stan swojej skóry, łuszczyca, rany oparzenia mogą wykluczyć Cię z zabiegu. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią poczekaj do końca laktacji. Przed zabiegiem nie należy przyjmować leków rozrzedzających krew wpływających na układ odpornościowy organizmu. Pamiętaj, że zabieg odmładzania komórkami to silna stymulacja organizmu do uruchomienia procesów naprawczych. 

CZY MOŻLIWE SĄ POWIKŁANIA, CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg jest bezpieczny ponieważ do terapii wykorzystywany jest biologiczny autologiczny materiał pacjenta. Nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych, czy nietolerancji. Zabieg jest bezbolesny, pacjent może odczuwać lekki dyskomfort podczas dokonywania znieczulenia miejscowego.

W przeciwieństwie do stosowania samego osocza bogatopłytkowego, które stabilizowane jest na cytrynianie, ryzyko utworzenia siniaków jest znikome, przez co zabieg staje się wizerunkowo bardzo komfortowy, nie wymaga okresu rekonwalescencji.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PO ZABIEGU?

– unikać promieni słonecznych (przez 2 tygodnie)

– nie korzystać z sauny i solarium (przez 2 tygodnie)

– stosować kremy ochronne z filtrem (przez 2 tygodnie)

Inne zabiegi odmładzające:

Mezoterapia odmładzająca

Odmładzanie dłoni

Toksyna botulinowa 

Budowa rusztowania dla skóry - siatka hialuronowa 

Efekty zabiegu:
 • efekt odmłodzenia
 • skóra wypełniona
 •  znaczne spłycenie zmarszczek
 • skóra pełna blasku
 • skóra silnie zregenerowana
 • skóra pozbawiona przebarwień
 • skóra pozbawiona blizn potądzikowych ( efekty uzależnione od skali zmian)
 • poprawa elastyczności i napięcia skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • poprawia napięcie skóry
 • przeciwdziałanie procesowi starzenia się skóry
   
Wskazania:
 • starzenie się skóry
 • skóra wiotka,
 • skóra wysuszona
 • skóra ścieńczona
 • skóra silnie pomarszczona
 • skóra z oznakami fotostarzenia
 • blizny i rozstępy
 • blizny potrądzikowe ( efekt terapeutyczny zależny od stopnia zmian)
 • blizny po oparzeniach ( efekt terapeutyczny zależny od stopnia zmian)
 • łysienie osłabienie włosów
 • regeneracja uszkodzonych tkanek
Zalecenia pozabiegowe:
 • unikać promieni słonecznych (przez 2 tygodnie)
 • nie korzystać z sauny i solarium (przez 2 tygodnie)
 • stosować kremy ochronne z filtrem (przez 2 tygodnie)
Przeciwwskazania:
 • ciąża
 •  czynna infekcja
 •  aktywna opryszczka
 •  zmiany ropne w obszarze zabiegu
 •  infekcja ogólnoustrojowa
 • pacjenci z HIV
Cennik:
Zabieg Ilość Cena
Konsultacja przedzabiegowa 200 zł
SVF Rewitalizacja wraz z kwasem bursztynowym 1 zabieg 6500 zł

Zabiegi alternatywne

Osocze bogatopłytkowe Premium

Najwyższe stężenie osocza na rynku. Silna rewitalizacja, odmłodzenie, regeneracja skóry wzbogacone o kwas bursztynowy silnie rozjaśniający.

Mezoterapia Anti- aging

Odżywienie poprzez iniekcję preparatów witaminowych z kwasem hialuronowym.

Zabieg przeciwstarzeniowy

Zabieg przeciwstarzeniowy mocno zagęszczający, rewitalizujący i napinający skórę.

Kwas bursztynowy- odbudowa i rozjaśnienie

Silnie odmładza skórę, rozjaśnia ją. Skóra pod zabiegu jest napięta rozjaśniona, odbudowana. Efekt odmłodzenia.

RF mikroigłowy na twarz

Lifting 3D. Odbudowuje, napina, likwiduje zmarszczki. Poprawia owal twarzy unosi policzki.