medycyna
estetyczna

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

czas zabiegu:
około ustala kosmetolog
rekonwalescencja:
około 4 dni
najlepsze efekty po: 3 dniach
zalecana ilość zabiegów: 4
zabieg wykonuje:
kosmetolog
rodzaj:
ciało

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Laserowe zamykanie naczynek na nogach to przede wszystkim wiele korzyści dla zdrowia. Szczególnie dla osób, które cierpią na żylaki i pajączki naczyniowe. 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg Laserowego zamykania naczynek na nogach?

Żylaki mogą powodować ból, uczucie ciężkości, również przyczyniają się do powstawania bolesnych skurczy. Laseroterapia naczyń to działanie przede wszystkim prozdrowotne.

Po drugie żylaki, pajączki naczyniowe, są powodem nieestetycznego wyglądu. Dzięki zabiegowi pozytywnie wpływasz na poprawę Twojego samopoczucia. Po trzecie dzięki terapii poprawia się krążenie, ukrwienie nóg, nogi stają się lżejsze. 

Na czym polega zabieg zamykania naczyń na nogach? 

Laserowe zamykanie naczynek to metoda leczenia, która wykorzystuje energię świetlną do usunięcia niewielkich naczyń krwionośnych na skórze. Zabieg dedykowany do leczenia żylaków oraz pajączków naczyniowych na nogach. W Prime Clinic  w Warszawie posiadamy jedno z najskuteczniejszych urządzeń jak Laser DYE-VL. 

Podczas zabiegu dobry kosmetolog kieruje wiązkę lasera na żylak lub pajączka. Laser emituje energię, która jest absorbowana przez krew w naczyniu.  Następuje podgrzewanie i ostatecznie zniszczenie naczynia. Na dalszym etapie leczenia zniszczone naczynie zostaje stopniowo wchłonięte przez organizm i znika.

Warto nadmienić, że zabieg jest bezbolesny, choć w niektórych przypadkach pacjent może odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie. Po zabiegu skóra może być czerwona opuchnięta. Nie jest to powód do niepokoju. Objawy ustępują po kilku dniach. W zależności od skali zmian naczyniowych wymaganych jest kilka zabiegów, aby osiągnąć zadowalający efekt terapeutyczny. 

Należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny, dlatego efekty i odczucia mogą się różnić między pacjentami. Wszystko zależy od wielu czynników, w tym od rozmiaru i typu naczynia, które są leczone. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu tego typu zabiegu.

[caption id="attachment_1301" align="alignnone" width="247"]laserowe usuwanie naczynek na nogach laserowe usuwanie naczynek na nogach[/caption]

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania jednak należy pamiętać, aby na 2 tyg. przed zabiegiem. Nie stosować retinoidów w formie tabletek ani kremów. Należy odstawić picie ziół (dziurawiec, skrzyp, nagietek). Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować antybiotyków i sterydów. Uwaga! Nie wszystkie grupy antybiotyków są przeciwskazaniem do wykonania zabiegu,

Jeżeli skala zmian naczyniowych jest duża, również dotyczy żył głębokich, należy skorzystać z zabiegu skleroterapii, którą wykonuje dobry lekarz flebolog WARSZAWA

Laserowe zamykanie naczynek na nogach Warszawa

Skleroterapia Warszawa

 

 

 

Efekty zabiegu:
 • Brak zmian na skórze typu pajączki niteczki.
Wskazania:
 • Zmiany naczyniowe typu pajączki, niteczki
Zalecenia pozabiegowe:
 • Przez kilka dni po zabiegu należy stosować bezmydłowe środki do mycia twarzy i ciała.
 • Unikać wszelkiego typu peelingów, szorstkich gąbek, oraz szorstkich ręczników.
 • Nie stosować żadnych kosmetyków zawierających alkohol.
 • Należy poczekać, aż obszar będzie wygojony, bez zaczerwień, opuchnięcia.
 • Skórę należy zabezpieczać filtrem przeciwsłonecznym o faktorze min UVA/UVB +50 w formie sprayu.
Przeciwwskazania:
 • Nie należy stosować retinoidów na miesiąc przed planowanym zabiegiem
 • Nie należy stosować ziół ( dziurawiec, skrzyp, nagietek) na tydzień przed zabiegiem
 • Stosowanie antybiotyków i sterydów
 • Choroba nowotworowa
 • Aktywna opryszczka
 • Niedawne peelingi chemiczne
 • Cukrzyca
 • Ciąża
 • Stany zapalne skóry w obszarze zabiegu
Cennik:
Przesuń cennik <---->
Zabieg Cena
Laserowe zamykanie naczynek na nogach od 1000 zł

Zabiegi alternatywne

Skleroterapia

Trwałe zamykanie żylaków i pajączków na nogach.