medycyna
estetyczna

Skleroterapia

czas zabiegu:
około 30 min.
rekonwalescencja:
brak
najlepsze efekty po: 7 dniach
zalecana ilość zabiegów: 1
zabieg wykonuje:
lekarz
rodzaj:
ciało

Skleroterapia Warszawa

Skleroterapia pozwala w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się żylaków, i tzw. pajączków (teleangiektazji).

Zabieg polega na podaniu specjalnego leku, który powoduje włóknienie ścian naczyń krwionośnych dzięki czemu następuje ich naturalne zamknięcie. W efekcie pajączki i żylaki znikają. W Prime Clinic zabieg wykonuje lekarz chirurg naczyniowy dr n. med. Zbigniew Salamon.

Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, ponieważ zabieg w zasadzie nie niesie za sobą wysokiego ryzyka powikłań.

Co to są żylaki?

Żylaki to powiększone, poszerzone lub skręcone żyły. Najczęściej występują na nogach pacjenta. Wizualnie powodują nieestetyczny wygląd. Zazwyczaj wyglądają jak niebieskie lub ciemnofioletowe wypukłe sznurki i węzły pod skórą na nogach.

Żylaki powstają na skutek złego funkcjonowania zastawek w żyłach.

Zdrowe zastawki zapobiegają cofaniu się krwi. W przypadku uszkodzonych lub słabych zastawek, krew gromadzi się w żyłach, co powoduje ich poszerzenie i zniekształcenie.

Największe ryzyko wystąpienia żylaków odnotowuje się u pacjentów z skłonnościami genetycznymi. Kolejne czynniki to wiek, ciąża, długotrwałe stanie lub siedzenie, otyłość i płeć.

Objawy żylaków mogą obejmować ból, ciężkość, swędzenie i dyskomfort w nogach. W niektórych przypadkach żylaki mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak owrzodzenia nóg, zakrzepy krwi lub zapalenie żył.

Należy pamiętać, że leczenie żylaków to również zmiana stylu życia. Do rekomendacji  zalicza się  częste podnoszenie nóg, noszenie kompresyjnych pończoch, utrzymanie zdrowej masy ciała i unikanie długotrwałego stania lub siedzenia. Inne metody leczenia żylaków to skleroterapia, leczenie laserowe, ablacyjne lub w ciężkich przypadkach leczenie operacyjne.

Na czym polega zabieg skleroterapii?

Skleroterapia to skuteczne metoda leczenia żylaków jak również niewielkich żył i pajączków. Procedura polega na wstrzykiwaniu do niewielkich żył substancji zwanej sklerozantem z intencją uszkodzenia i zamknięcia żył. Kolejnym etapem zabiegu jest usunięcie krwi z żył, w konsekwencji czego żylaki znikają. Innymi słowy są absorbowane przez organizm. Zabieg trwa ok 30 min.

Terapia stosuje się  przede wszystkim do leczenia żylaków na nogach, jak również w innych częściach ciała. Procedura jest zazwyczaj wykonywana w gabinecie lekarskim i nie wymaga znieczulenia. Pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu. Po zabiegu pacjent otrzymuje określone zalecenia po zabiegowe.

Jak wygląda czas rekonwalescencji po zabiegu?

Skleroterapia Warszawa

Najczęściej obserwowane czasowe skutki uboczne to siniaki, plamy i niewielki ból w miejscu wstrzyknięcia. Skleroterapia to zabieg bezpieczny jednak należy pamiętać, że każda procedura medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Sumując każda procedura medyczna powinna być wykonywana przez doświadczonego lekarza.

Chcesz pozbyć się naczynek metodą laserową zapoznaj się z zabiegiem laserowego zamykania maczyń

Efekty zabiegu:
 • Usunięcie drobnych żylaków i naczynek
Wskazania:
 • Naczynka
 • Żylaki
 • Pajączki (teleangiektazje)
Zalecenia pozabiegowe:
 • Miesiąc po zabiegu zalecane jest unikanie opalania miejsca poddanego zabiegowi
 • Kilka dni po zabiegu należy nosić rajstopy uciskowe
 • Kilka dni po zabiegu należy unikać długich, gorących kąpieli
Przeciwwskazania:
 • Zakrzepica
 • alergia na środki obliterujące
 • ciąża i karmienie piersią
 • miażdżyca tętnic kończyn dolnych
 • cukrzyca
Cennik:
Zabieg Obszar Cena
Konsultacja lekarska 300 zł
Konsultacja lekarska z testem Nogi od 350 zł
Skleroterapia Nogi 300 zł - 500 zł

Zabiegi alternatywne

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Skuteczne zamykanie naczynek, pajączków, zmian naczyniowych.