medycyna
estetyczna

Rozjaśnianie przebarwień

czas zabiegu:
około 1 godz.
rekonwalescencja:
brak
najlepsze efekty po: 14 dniach
zalecana ilość zabiegów: 3
zabieg wykonuje:
kosmetolog
rodzaj:
twarz

Rozjaśnianie przebarwień

Rozjaśnianie przebarwień – Każda kobieta marzy o pięknej skórze z wyrównanym kolorytem. Naprzeciw tej dolegliwości wychodzi terapia depigmentacyjna, potocznie zwana rozjaśnianiem przebarwień, 

Czym sa przebarwienia na skórze? 

Przebarwienia skóry to plamy starcze, przebarwienia posłoneczne i melasma, które szpecą wygląd naszej skóry. Ten dotychczas trudny do zniwelowania problem estetyczny, można z powodzeniem leczyć na wiele sposobów. 

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy? 

Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów rozjaśniających przebarwienia jak np. zabiegi laserowe, zabiegi mezoterapii z użyciem kwasu bursztynowego i zabiegi kosmetyczne likwidujące przebarwienia. 

Aby skutecznie pozbyć się przebarwień zadzwoń i umów się do Prime Clinic w Warszawie. Doświadczony kosmetolog i lekarz doradzą w jaki sposób skutecznie rozjaśnić Twoje przebarwienia.

Jedną ze strategii walki z plamami na skórze w Prime Clinic w Warszawie są zabiegi depigmentacyjne. Zabiegi kosmetologiczne, które skutecznie wyrównują koloryt skóry. 

Zabiegi kosmetyczne to profesjonalne zabiegi, takie jak peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, laseroterapia czy terapia światłem LED, mogą być skuteczne w rozjaśnianiu przebarwień. 

Na czym polega terapia rozjaśniania przebarwień? 

Terapia rozjaśniania przebarwień polega na aplikacji na skórę przeznaczonych do profesjonalnego użytku, specjalnie skomponowanych preparatów w celu rozjaśnienia skóry. Preparaty zawierają składniki takie jak wysoko stężony Kwas retinowy, Morwa białąIdebenone-Light (innowacyjna, nowatorska substancja rozjaśniająca). Kwas kojowy ( substancja silnie depigmentująca ). Emblica (antyoksydant i źródło witaminy C). Arbutyna ( pochodna hydrochinonu, naturalny depigmentator), Chromabright (nieagresywny dla skóry surowiec rozjaśniający o działaniu fotoprotekcyjnym).

Jakie są efekty zabiegu? 

Po zabiegu skóra jest rozjaśniona, gładka, zregenerowana, z wyrównaną strukturą oraz  kolorytem. Ponadto pacjent zauważa spłycenie i zniwelowanie zmarszczek. Preparat silnie redukuje drobne blizny. Zabieg może być również stosowany dla skór wrażliwych i naczyniowych. 

Terapia depigmentacyjna jest niewątpliwym liderem wśród zabiegów rozjaśniających. Łączy wysoką skuteczność, z łagodnym działaniem i minimalną ilością podrażnień, czym zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencyjnych zabiegów o podobnym działaniu. 

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu? 

Po zabiegu może wystąpić rumień i uczucie ściągnięcia skóry, po czym dochodzi do złuszczenia zewnętrznych warstw naskórka. Objawy te mijają po ok.5 dniach. Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa. Każdy z pacjentów otrzymuje dokładne wytyczne w kontekście dalszej pielęgnacji skóry.

Jak często należy poddawać się terapii rozjaśniania przebarwień?

W zależności od rodzaju skóry i stopnia nasilenia zmian pigmentacyjnych zalecane jest od 1 do 3 zabiegów w odstępach miesięcznych zwłaszcza w okresie jesieni. 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Przede wszystkim wysoka SPF50 codzienna ochrona przed słońcem. To najważniejszy krok w zapobieganiu tworzenia się przebarwień.

Stosowanie kremów podtrzymujących efekt rozjaśnienia skóry. Doświadczony kosmetolog zarekomenduje produkty najlepsze dla Ciebie. .

Zdrowa dieta: Dieta bogata w antyoksydanty może również przyczynić się do poprawy wyglądu skóry. Witamina C i E, beta-karoten i inne antyoksydanty mogą pomóc w walce z wolnymi rodnikami, które powodują uszkodzenia skóry.

Zapoznaj sie z innymi zabiegami rozjaśniającymi przebarwienia

Efekty zabiegu:
 • Gładka, jednolita skóra bez przebarwień
 • Spłycenie zmarszczek
 • Skóra silnie zregenerowana
 • Likwidacja plam pigmentacyjnych o różnym podłożu
 • Likwidacja płytkich blizn potrądzikowych
 • Zwężenie porów
 • Redukcja wydzielania sebum
 • Zapobiega tworzeniu zaskórników i łojotoku
Wskazania:
 • Skóra z przebarwieniami o różnym podłożu
 • Rozszerzone pory
 • Powierzchniowe blizny
 • Powikłania potrądzikowe
 • Przetłuszczanie się skóry
Zalecenia pozabiegowe:
 • pielęgnacja podstawowa przy użyciu kosmeceutyków dobranych przez kosmetologa w zależności od typu skóry.
 • Bezwzględna ochrona przez promieniowaniem ultrafioletowym (UVA i UVB, zarówno słonecznym, jak i solarium )
 • Stosowanie kremów z filtrem słonecznym SPF 50
Przeciwwskazania:
 • Uczulenie na którykolwiek ze składników aktywnych w substancji
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Opryszczka
 • Choroby skóry w obszarze objętym zabiegiem
Cennik:
Zabieg Obszar Cena
Lightening Twarz 500 zł

Zabiegi alternatywne

Komórki macierzyste odmładzanie

Odmłodzenie, wypełnienie skóry antologicznym materiałem pacjenta. Najsilniejsza metoda odmłodzenia skóry dostępna na rynku

Kwas bursztynowy- odbudowa i rozjaśnienie

Silnie odmładza skórę, rozjaśnia ją. Skóra pod zabiegu jest napięta rozjaśniona, odbudowana. Efekt odmłodzenia.

RF mikroigłowy na twarz

Lifting 3D. Odbudowuje, napina, likwiduje zmarszczki. Poprawia owal twarzy unosi policzki.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Odmładzanie skór problematycznych, blizny potrądzikowe, szerokie pory, rozstępy.

Laserowe zamykanie naczynek DYE-VL

Laserowa likwidacji popękanych naczynek, zmian naczyniowych likwidacja rumienia.

Laser CO2

Laser ablacyjny. Całkowita regeneracja, odmłodzenie skóry. Likwidacja blizn potrądzikowych oraz przerostowych. Likwidacja zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa plus kwasy TCA

Regeneracja, rewitalizacja twarzy, znacząca poprawa jakości skóry. Likwidacja blizn i przebarwień o różnym podłożu w tym trądzikowym.

Peelingi chemiczne

Regeneracja, odmłodzenie i wyrównanie kolorytu skóry poprzez dermabrazję chemiczną.