medycyna
estetyczna

Peelingi chemiczne

czas zabiegu:
około 1 godz.
rekonwalescencja:
około 1 dzień
najlepsze efekty po: 7 dniach
zalecana ilość zabiegów: 2
zabieg wykonuje:
kosmetolog
rodzaj:
twarz

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, dermatologiczne (dermabrazja chemiczna) polegają na aplikacji na skórę jednego lub kilku środków złuszczających w celu uzyskania regeneracji części naskórka lub skóry właściwej.

Czym są peelingi chemiczne? 

Warto nadmienić, że peelingi to bardzo popularne zabiegi kosmetyczne, których celem jest poprawa wyglądu. Peelingi znacznie wspierają zdrowie skóry twarzy. Dzięki peelingom wyleczysz wiele problemów skórnych jak trądzik, blizny i przebarwienia. Znacząco spłycisz zmarszczki. Dzięki terapii skóra staje się czysta i nawodniona. Substancje użyte do zabiegu silnie inicjują procesy naprawcze w skórze.. 

Jak przebiega zabieg przy użyciu peelingów chemicznych? 

Pierwszym etapem zabiegu jest na nałożenie na skórę specjalnie przygotowanego roztworu chemicznego, który pomaga usunąć uszkodzone, martwe komórki skóry. 

W wyniku terapii powstaje kontrolowane uszkodzenie tkanek, tym samym indukowany jest następny krok w  zabiegu.  Kolejnym etapem jest naturalne złuszczanie. W zależności od preparatu i typu skóry pacjenta może być ono skąpe, lub bardzo obfite. Kosmetolog poinformuje Cię jak będzie przebiegał ten etap. Ostatnia faza to gojenie się skóry. Po wygojeniu skóra jest gładka, elastyczna, defekty skóry są niemal niewidoczne.

Dla kogo dedykowany jest zabieg peeling chemiczny Warszawa? 

Peeling nożna stosować w każdym wieku, na wszystkie części ciała i o każdej porze roku. W zależności od problemu, wieku i typu skóry, następuje dobór odpowiedniego preparatu oraz optymalnego programu leczenia,
Nowoczesne preparaty zawierają mieszanki różnych kwasów jak np. migdałowy, salicylowy, glikolowy, kojowy, retinol. To one w odpowiednio dobranych stężeniach przez dobrego kosmetologa leczą Twoją skórę. 

W skrócie kilka słów o profesjonalnych kwasach:  

Do najczęściej używanych składników w peelingach chemicznych należą:

Kwas glikolowy: Jest to kwas alfa-hydroksylowy (AHA) pochodzenia naturalnego, często stosowany do lekkiego do średniego peelingu. Pomaga złuszczyć martwe komórki skóry, dzięki czemu stymuluje produkcję nowych komórek, poprawia koloryt skóry i zmniejsza wygląd drobnych linii i zmarszczek.

Salicylowy kwas: Jest to kwas beta-hydroksylowy (BHA), który działa dobrze na skórę tłustą i problematyczną. Pomaga w redukcji zaskórników, zaczerwienień i stanów zapalnych, pomieważ ma silne własiwości oczyszczjące.

Kolejny to Kwas trichlorooctowy (TCA): Jest to mocniejszy peeling chemiczny, który jest często stosowany do leczenia poważniejszych problemów skórnych, takich jak głębokie zmarszczki czy przebarwienia.

Kwas fenolowy: To najmocniejszy typ peelingu chemicznego, który może przynieść dramatyczne efekty, ale również wiąże się z długim okresem rekonwalescencji i większym ryzykiem powikłań. 

Przede wszystkim ,zanim poddasz się zabiegowi peeling chemiczny, warto skonsultować się z dermatologiem lub doświadczonym specjalistą ds. pielęgnacji skóry. Warto zauważyć, że podczas konsultacji kosmetolog określi, który typ zabiegu będzie najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy dla Twojego konkretnego rodzaju i stanu skóry. Besprzecznie zaniegi przy uzyciu kwasów są bardzo popularne wśród ludzi młodych dla których wygląd skóry ma duże znaczenie.

Należy pamiętać o innych  zabiegach pielęgnacyjnych 

Zapraszmy na konsultację kosmetologczną w Prime Clinic Warszawa

22 828 94 88
515 979 286

Efekty zabiegu:
 • Silna regeneracja skóry i naskórka
 • Rozjaśnienie cery
 • Likwidacja przebarwień
 • wygładzenie zmarszczek
 • wygładzona, zdrowa skóra
Wskazania:
 • Zanieczyszczona skóra
 • Przebarwienia
 • Zmarszczki
 • Rozszerzone pory
 • Powikłania potrądzikowe
 • Powierzchowne blizny
 • Zmiany chorobowe skóry
Zalecenia pozabiegowe:
 • Dokładne zalecenia pozabiegowe są podawane przez specjalistę wykonującego zabieg przy użyciu peeling chemicznego bezpośrednio po zabiegu w zależności od uzytego preparatu
 • W celu spotęgowania efektów zabiegowych zalecane są zabiegi pielęgnacyjne, indywidualnie dobrane przez specjalistę do danego rodzaju cery.
Przeciwwskazania:
 • Terapie doustne retinoidami (Roaccutan, Accutan) oraz izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami
 • Stosowanie antybiotyków i sterydów miejscowo
 • Choroba nowotworowa
 • Fotodermatozy;
 • Aktywna opryszczka, stany bakteryjne, grzybice
 • Ciąża
 • Stany zapalne skóry w obszarze zabiegu
 • Zabiegi medycyny estetycznej 2 tyg przed zabiegiem
 • Pokrzywka
Cennik:

Zabiegi alternatywne

Laser CO2

Laser ablacyjny. Całkowita regeneracja, odmłodzenie skóry. Likwidacja blizn potrądzikowych oraz przerostowych. Likwidacja zmarszczek.

RF mikroigłowy na twarz

Lifting 3D. Odbudowuje, napina, likwiduje zmarszczki. Poprawia owal twarzy unosi policzki.

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Głębokie oczyszczanie twarzy przy użyciu wodoru. Antyoksydacja, poprawa kolorytu i tekstury skóry.

Oczyszczanie twarzy manualne

Oczyszczanie twarzy manualne skutecznie oczyści Twoją skórę z krost, zaskórników i wągrów. Skóra staje się czysta i moda. Zabieg znacznie podnosi samoocenę u osób młodych zmagających się z niedoskonałościami cery.

Mezoterapia mikroigłowa plus kwasy TCA

Regeneracja, rewitalizacja twarzy, znacząca poprawa jakości skóry. Likwidacja blizn i przebarwień o różnym podłożu w tym trądzikowym.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Odmładzanie skór problematycznych, blizny potrądzikowe, szerokie pory, rozstępy.

Rozjaśnianie przebarwień

Terapia rozjaśniająca koloryt skóry, spłyca zmarszczki, odbudowuje strukturę skóry.

Oxybrazja i infuzja tlenowa

Połączenie oczyszczania twarzy z efektem odmłodzenia.

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy obejmują różne techniki mające na celu poprawę wyglądu i zdrowia skóry.