czas zabiegu
(1 godz.)
czas rekonwalescencji
(dni)
najlepsze efekty zabiegu
(dni)
rekomendowana ilość zabiegów
wykonuje
lekarz
zabieg na
twarz

Wolumetria twarzy

WOLUMETRIA TWARZY – modelowanie owalu twarzy, naturalne piękno

Wolumetria twarzy to metoda modelowania twarzy. Krótko mówiąc już w niecałe 30 minut możesz wymodelować owal twarzy. Lifting wolumetryczny pozwala przywrócić utracone z wiekiem objętości, jednocześnie pozbyć się opadających policzków i wyostrzyć linię żuchwy. Ponadto, zabieg doskonale radzi sobie z naprawą wiotkiej skóry pod oczami.

DLACZEGO WARTO WYKONAĆ ZABIEG LIFTINGU WOLUMETRYCZNEGO? 

Z upływem czasu naturalne białka skóry, takie jak kolagen, elastyna zaczynają się rozkładać, a produkcja kwasu hialuronowego spada, prowadząc do utraty objętości skóry i zmarszczek. Człowiek zaczyna wyglądać smutno. Wolumetria to zabieg, który wychodzi naprzeciw wszystkim kobietom i mężczyznom. Pozwala przywrócić im wygląd z młodych lat i nadal cieszyć się pozytywnym odbiciem w lustrze.

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria Twarzy Warszawa

Terapia zwana również liftingiem bez skalpela polega na wprowadzeniu w odpowiednie miejsca w skórze substancji wypełniających jak kwas hialuronowy, który stanowi podstawowy budulec skóry.

Wolumetria twarzy jest popularna, ponieważ daje natychmiastowe wyniki i ma minimalny okres rekonwalescencji. Po zabiegu mogą pojawić się małe siniaczki  które ustępują w ciagu kilku dni.

Wolumetria twarzy jest bezpieczna ponieważ preparaty stosowane do procedury liftingu twarzy są przebadane klinicznie i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty CE

Jak długo utrzymuje się efekt liftingu wolumetrycznego? 

Efekty po wolumetrii utrzymują się w zależności od doboru preparatu. Niektóre mogą zapewnić tymczasowy efekt inne utrzymują się w skórze od kilku miesięcy do roku.. 

Należy pamiętać, że czas utrzymania efektu zabiegu modelowania twarzy kwasem hialuronowym może różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, takich jak metabolizm, styl życia, wiek zdolność organizmu do wchłaniania wypełniaczy. 

Wybór odpowiedniego specjalisty z zakresu medycyny estetycznej znacząco wpływa na jakość i trwałość efektu wolumetrii twarzy.

Efekt po zabiegu wolumetria twarzy?

Efekt wolumetrii jest naturalny, uniesieniu ulega owal twarzy. Wygląd twarzy staje się świeży odmłodzony. Wypełnieniu ulegają policzki, dolina łez. Opadająca skóra unosi się. 

Kto WYKONUJE ZABIEG WOLUMETRII? 

W klinice medycyny estetycznej Prime Clinic w Warszawie zabieg liftingu wolumetrycznego wykonuje lekarz Dr. Robert Chmielewski. Czas trwania wolumetrii twarzy to ok 30 min. Efekty zabiegu jest natychmiastowy, utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Należy pamiętać, że czas utrzymania rezultatu terapeutycznego zależy od indywidualnego metabolizmu pacjenta i rodzaju użytego wypełniacza. Wszystkie produkty do iniekcji w naszej klinice, są produktami bezpiecznymi, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty medyczne.

Przebieg zabiegu wolumetrii? 

Przygotowanie do zabiegu wolumetrii twarzy jest następujące:

Zabieg Procedura wolumetrii to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Intencją zabiegu jest przywrócenie utraconej objętości w różnych obszarach twarzy. Zabieg skutecznie wygładza zmarszczki ponadto unosi kształt twarzy. 

Pierwszy etap to konsultacja z dobrym lekarzem specjalistą medycyny estetycznej, który oceni twój stan zdrowia. Następnie omówi z Tobą twoje oczekiwania co do zabiegu. 

Na podstawie twojej indywidualnej budowy anatomicznej stworzy spersonalizowany plan zabiegu modelowania twarzy uwzględniając obszary wymagające poprawy. Dobierze odpowiedni preparat. 

Przed zabiegiem w celu zwiększenia komfortu pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub zastrzyku. 

Kolejny etap to iniekcja kwasu hialuronowego w technice odpowiadającej Twoim potrzebom. W zależności od obszary i porządnego efektu wolumetrii twarzy stosuje się odpowiednie preparaty.

Do podniesienie owalu można zastosować kwas hialuronowy o różnym stopniu usieciowania, który wypełni bądź uniesie owal twarzy. W celu regeneracji stosuje się też hydroksyapatyt wapnia, który posiada silne właściwości poprawiające elastyczność skóry.

Ostatni etap to modelowanie masowanie twarzy w celu uzyskania porządnego efektu zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu soft liftingu jest szybka. Należy unikać gorących kąpieli, na 2-3 dni powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń na siłowni. 

Widoczność efektu zabiegu modelowania twarzy:

Efekt wolumetrii twarzy jest natychmiastowy. 

Wolumetria vs.nici liftingujace?

Faktem jest że wolumetria twarzy stanowi doskonałą alternatywę dla nici liftingujących. Minimalizuje ryzyko powikłań na skutek wprowadzenia ciała obcego w tkanki. Wolumetria modeluje i wypełnia podczas gdy zadanie nici to wyłącznie uniesienie tkanek. 

Korzyści z wolumetrii twarzy:

SUMUJĄC WOLUMETRIA PRZYNOSI WIELE KORZYŚCI: PRZYWRACA OBJĘTOŚĆ SKÓRY, CO DAJE EFEKT ODMŁODZENIA. BEZ WĄTPIENIA POPRAWIA OWAL TWARZY DAJĄC EFEKT LIFTINGU. JAK JUŻ WSPOMNIANO, WSZYSTKO TO DZIEJE SIĘ PRZY ZACHOWANIU NATURALNYCH RYSÓW TWARZY. 

Jeśli chcesz odzyskać młody wgląd i cieszyć się nim mimo upływającego czasu, zabieg wolumetrii jest dla Ciebie! Nie zwlekaj dzwoń odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Wolumetria tłuszczem 

Nici liftingujące 

Hitu – lifting

Zapoznaj się z innymi zabiegami przywracającymi młody wygląąd

Efekty zabiegu
 • Poprawa objętości wybranych obszarów twarzy (usta, skronie, kości policzkowe, podbródek)
 • Naturalne, intensywne nawilżenie
 • Wypełnione i uzupełnione, naturalnie wyglądające ubytki w skórze
 • Duża poprawa jakości skóry
Wskazania
 • Zapadnięte kości policzkowe
 • Zapadnięte skronie
 • Ubytki objętościowe w wybranych obszarach twarzy
 • Przesuszona skóra
 • Wiotka skóra twarzy
 • asymetria twarzy
 • konieczność wypełnienia doliny łez
 • poprawa nawilżenia skóry
 • prewencja procesy starzenia się.
 • chęć zmiany konturu twarzy
 • poprawa kształtu żuchwy. Wolumetria żuchwy
zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)
 • Pielęgnacja podstawowa, rekomendowana konsultacja z kosmetologiem w celu dobrania indywidualnych kosmetyków względem potrzeb skóry.
 • W celu spotęgowania efektu zabiegu rekomendowane są zabiegi osocza bogatopłytkowego
przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)

Przeciwskazania wolumetrii twarzy:  

 • uczulenie na kwas hialuronowy
 • Infekcje lub choroby skóry, otwarte rany
 • Infekcje ogólne
 • Choroby nowotworowe
 • Ciąża
cennik(rozwiń aby zobaczyć)
ZabiegCena 1 zabiegu
wolumetria twarzyod 1200 zł

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Wodna WAL, ginekomastia, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, drenaże limfatyczne, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości.

Osocze bogatopłytkowe

Rewitalizacją i regeneracja

Prime Clinic posiada najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnych osocze bogatopłytkowe z własnej krwi . Zabieg umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.