estetyczna
Peelingi chemiczne Warszawa
Peelingi chemiczne
Peelingi chemiczne, dermatologiczne (dermabrazja chemiczna) polegają na aplikacji na skórę jednego lub kilku środków złuszczających w celu uzyskania regeneracji części naskórka lub skóry właściwej.
Czym są peelingi chemiczne?
Warto nadmienić, że peelingi to bardzo popularne zabiegi kosmetyczne, których celem jest poprawa wyglądu. Peelingi znacznie wspierają zdrowie skóry twarzy. Dzięki peelingom wyleczysz wiele problemów skórnych jak trądzik, blizny i przebarwienia. Znacząco spłycisz zmarszczki. Dzięki terapii skóra staje się czysta i nawodniona. Substancje użyte do zabiegu silnie inicjują procesy naprawcze w skórze..
Jak przebiega zabieg przy użyciu peelingów chemicznych?
Pierwszym etapem zabiegu jest na nałożenie na skórę specjalnie przygotowanego roztworu chemicznego, który pomaga usunąć uszkodzone, martwe komórki skóry.
W wyniku terapii powstaje kontrolowane uszkodzenie tkanek, tym samym indukowany jest następny krok w zabiegu. Kolejnym etapem jest naturalne złuszczanie. W zależności od preparatu i typu skóry pacjenta może być ono skąpe, lub bardzo obfite. Kosmetolog poinformuje Cię jak będzie przebiegał ten etap. Ostatnia faza to gojenie się skóry. Po wygojeniu skóra jest gładka, elastyczna, defekty skóry są niemal niewidoczne.
Dla kogo dedykowany jest zabieg peeling chemiczny Warszawa?
Peeling nożna stosować w każdym wieku, na wszystkie części ciała i o każdej porze roku. W zależności od problemu, wieku i typu skóry, następuje dobór odpowiedniego preparatu oraz optymalnego programu leczenia,
Nowoczesne preparaty zawierają mieszanki różnych kwasów jak np. migdałowy, salicylowy, glikolowy, kojowy, retinol. To one w odpowiednio dobranych stężeniach przez dobrego kosmetologa leczą Twoją skórę.
W skrócie kilka słów o profesjonalnych kwasach:
Do najczęściej używanych składników w peelingach chemicznych należą:
Kwas glikolowy: Jest to kwas alfa-hydroksylowy (AHA) pochodzenia naturalnego, często stosowany do lekkiego do średniego peelingu. Pomaga złuszczyć martwe komórki skóry, dzięki czemu stymuluje produkcję nowych komórek, poprawia koloryt skóry i zmniejsza wygląd drobnych linii i zmarszczek.
Salicylowy kwas: Jest to kwas beta-hydroksylowy (BHA), który działa dobrze na skórę tłustą i problematyczną. Pomaga w redukcji zaskórników, zaczerwienień i stanów zapalnych, pomieważ ma silne własiwości oczyszczjące.
Kolejny to Kwas trichlorooctowy (TCA): Jest to mocniejszy peeling chemiczny, który jest często stosowany do leczenia poważniejszych problemów skórnych, takich jak głębokie zmarszczki czy przebarwienia.
Kwas fenolowy: To najmocniejszy typ peelingu chemicznego, który może przynieść dramatyczne efekty, ale również wiąże się z długim okresem rekonwalescencji i większym ryzykiem powikłań.
Przede wszystkim ,zanim poddasz się zabiegowi peeling chemiczny, warto skonsultować się z dermatologiem lub doświadczonym specjalistą ds. pielęgnacji skóry. Warto zauważyć, że podczas konsultacji kosmetolog określi, który typ zabiegu będzie najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy dla Twojego konkretnego rodzaju i stanu skóry. Besprzecznie zaniegi przy uzyciu kwasów są bardzo popularne wśród ludzi młodych dla których wygląd skóry ma duże znaczenie.
Należy pamiętać o innych zabiegach pielęgnacyjnych
Zapraszmy na konsultację kosmetologczną w Prime Clinic Warszawa
22 828 94 88
515 979 286
- Silna regeneracja skóry i naskórka
- Rozjaśnienie cery
- Likwidacja przebarwień
- wygładzenie zmarszczek
- wygładzona, zdrowa skóra
- Zanieczyszczona skóra
- Przebarwienia
- Zmarszczki
- Rozszerzone pory
- Powikłania potrądzikowe
- Powierzchowne blizny
- Zmiany chorobowe skóry
- Dokładne zalecenia pozabiegowe są podawane przez specjalistę wykonującego zabieg przy użyciu peeling chemicznego bezpośrednio po zabiegu w zależności od uzytego preparatu
- W celu spotęgowania efektów zabiegowych zalecane są zabiegi pielęgnacyjne, indywidualnie dobrane przez specjalistę do danego rodzaju cery.
- Terapie doustne retinoidami (Roaccutan, Accutan) oraz izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami
- Stosowanie antybiotyków i sterydów miejscowo
- Choroba nowotworowa
- Fotodermatozy;
- Aktywna opryszczka, stany bakteryjne, grzybice
- Ciąża
- Stany zapalne skóry w obszarze zabiegu
- Zabiegi medycyny estetycznej 2 tyg przed zabiegiem
- Pokrzywka