czas zabiegu (1 godz.)

7 czas rekonwalescencji (dni)

10 najlepsze efekty zabiegu (dni)

3 rekomendowana ilość zabiegów

wykonuje kosmetolog

zabieg na twarz

Dermapen4 + kwasy TCA

Dermapen4 + kwasy TCA

DERMAPEN4 to innowacyjne urządzenie służące do regeneracji, rewitalizacji, znacznego podniesienia jakości skóry. Doskonale sprawdza się w leczeniu blizn atroficznych, chirurgicznych, rozstępów, oparzeń czy blizn potrądzikowych. Urządzenie wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy i remodelingu tkanek. Poprawia unaczynienie oraz jakość skóry, która ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Opatentowana technologia pulsujących igieł DERMAPEN® jest nie tylko bardziej efektywna i bezpieczna (sterylna, jednorazowa końcówka) niż znane dotąd metody stosowane w mezoterapii mikroigłowej. Nowa technologia urządzenia znacznie skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Dermapen4 wspomagany użyciem kwasów TCA potęguje działanie terapii ukierunkowanej na leczenie:

 • blizn potrądzikowych
 • rozstępów
 • fotostarzenia
 • hyperpigmentacji
 • niwelowania zmarszczek
 • odbudowanie kolorytu tzw.skóry palacza

Czym są kwasy TCA i jak działają?

Kwas trójchlorooctowy jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym w dermatologii estetycznej. Jest substancją peelingującą, miejscowo działającą. Nałożony na skórę powoduje koagulację białek wchodzących w skład naskórka, przez co prowadzi do likwidacji skóry chorobowo zmienionej. Kwasy TCA inicjują wzmożoną produkcję fitoblastów, komórek budulcowych tkankę łączną w skórze.

RODZAJE KWASÓW TCA

Podczas konsultacji kosmetologicznej, dokładnym wywiadzie, kosmetolog dobiera odpowiednie stężenie preparatu. W zależności od typu skóry pacjenta, problemem z jakim się zgłosił, jego osobniczych cech w kontekście tempa gojenia się i regeneracji skóry zalecana jest również ilość zabiegów. Czasem wystarczy jeden zabieg aby osiągnąć zadowalające efekty terapeutyczne. Nie mniej badania pokazują, że bezpieczniejsze jest wykonanie kilku zabiegów przy użyciu kwasów o niższym stężeniu. Taka praktyka powoduje, że systematycznie, bez ryzyka można głębiej zregenerować skórę.

JAK DZIAŁA DERMAPEN4?

DERMAPEN 4 to urządzenie służące do mikronakłówania frakcyjnego. W zależności od obszaru jak również wskazań terepeutycznych pacjenta dobierany jest preparat iniekcyjny. Dostosowana jest prędkość urządzenia jak również głębokość wkłuć. Penetracja skóry może odbywać się na różnych głębokościach od 0,2mm do 3 mm w głąb skóry. Prędkość urządzenia to 1920 wkłuć łącznie na sekundę przy użyciu 16 igieł symultanicznie pracujących. Ze względu na prędkość urządzenia zabieg jest w zasadzie bezbolesny.

JAK WYGLĄDA PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU?

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad następnie dobiera odpowiednie preparaty iniekcyjne  przy uwzględnieniu potrzeb terapeutycznych pacjenta. Aby zabieg był komfortowy nakladana jest maść znieczulająca na ok 15 min. Przed zabiegiem kosmetolog dokonuje trójfazowego oczyszczenia twarzy, następnie wykonywany jest krótki masaż drenujący, aby jak najlepiej przygotować skórę do zabiegu.

JAK WYGLĄDA PROCEDURA PO ZABIEGOWA. 

Po zabiegu skóra pacjenta może być lekko zaczerwieniona. Zaczerwienienie minimalizowane jest odpowiednią terapeutyczną maską nakładaną po zabiegu. Po kilku dniach może nastąpić lekkie złuszczanie naskórka. Mogą tez pojawić się mikrostrupki, które w przeciągu kilku dni znikają. Przy połaczeniu zabiegu z użyciem kwasów TCA następuje aktywne złuszczanie się naskórka. Naskórka nie wolno zrywać, stosować peelingów mechanicznych. Należy poczekać, aż skóra samoistnie ulegnie wygojeniu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ PACJENTÓW. 

Jak moja skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być równomiernie zaczerwieniona. Kosmetolog  zastosuje krem łagodzący oraz maskę,  aby zmniejszyć podrażnienie skóry Rekomedujemy stosowanie BIO-SENSE Ultra Repair Cream. Jest to specjalny krem pozabiegowy, który dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych regulujących stan zapalny znacząco przyspiesza procesy regeneracyjne skóry po zabiegach estetycznych. Zawiera on między innymi tripeptyd miedziowy-1, który przyspiesza gojenie, redukuje rumień i obrzęk oraz zwiększa zdolności skóry do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Aby ukryć ślady zabiegu kosmetolog może zastosować specjalny podkład medyczny z pigmentami mineralnymi.

Podkład medyczny można stosować również po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

CZY POWINNAM STOSOWAĆ OCHRONĘ PRZECIWSŁONECZNĄ?

Stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu z zastosowaniem Dermape4. Rekomendujemy stosowanie kremu z filtrem min SPF 30 lub nawet SPF 50

JAK POWINNAM DBAĆ O SKÓRĘ PO ZABIEGU?

Po 8 godzinach od zabiegu umyj skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosuj delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu. Rekomendujemy stosowanie BIO-SENSE Ultra Repair Cream oraz kosmetyków z linii DP Dermaceuticals, które dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych regulujących stan zapalny znacząco przyspieszają procesy regeneracyjne po zabiegu DERMAPEN4.
Rekomendujemy dermokosmetyki medyczne z linii DP Dermaceuticals zawierające wysokie stężenia substancji czynnych, które wzmacniają i utrzymują efekty przeprowadzonych zabiegów z użyciem peelingów i mikronakłuwania frakcyjnego. Zastosuj kosmetyk, który najbardziej odpowiada Twojemu rodzajowi skóry oraz problemowi, z którym zgłosiłaś się do kosmetologa.

Efekty zabiegu
 • Poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • Poprawa odżywienia skóry,
 • Widoczne spłycenie zmarszczek,
 • Efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu,
 • Zmniejszenie widoczność porów,
 • Redukcja widoczności rozstępów
 • Redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i oparzeniowych,
 • Ujednolicenie kolorytu
Wskazania
 • Leczenie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, poparzeniowych
 • Rozszerzone pory
 • Wiotkość skóry w tym skóry silnie naczyniowej jak również problematycznej trądzikowe
 • Wspomagania terapii wypadania włosów
 • Redukcja przebarwień
 • Skóra pergaminowa
 • Zmarszczki palacza
 • Rozstępy
 • Skóra palacza

zalecenia pozabiegowe(rozwiń aby zobaczyć)

 • Stosowanie kremu z filtrem SPF 50
 • Stosowanie kremu pielęgnacyjno regeneracyjnego Skin Veneer.
 • Stosowanie do makijażu fluidu terapeutycznego Cover Recover

przeciwwskazania(rozwiń aby zobaczyć)

 • Opryszczka
 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Nadkażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe w obszarze zabiegu
 • Aktywna chroroba wirusowa

cennik(rozwiń aby zobaczyć)

ZabiegObszarCena 1 zabieg
Dermapen + kwasy TCATwarz950 zł
Dermapen + kwasy TCATwarz + szyja1150 zł
Dermapen + kwasy TCATwarz + dekolt ( szyja gratis )1250 zł

Zabiegi alternatywne

Prime Clinic Warszawa

Klinika lekarzy specjalistów

Prime Clinic Warszawa oferuje zabiegi z zakresu medycyna estetyczna, kosmetologia, dermatologia, Chirurgia plastyczna, laseroterapia, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz, usuwanie znamion, liposukcja Body Jet, zabiegi kosmetyczne, powiększanie ust, usuwanie zmarszczek, leczenie wypadania włosów, ICOONE, zabiegi na cellulit, leczenie nadpotliwości

Magellan System

Najlepszy dostępny zabieg PRP

Magellan to najlepszy i najnowszy system do wykonywania zabiegów rewitalizacyjnyhch PRP z własnej krwi . Magellan system umożliwia osiągnięcie najwyższej ilości płytek krwi służących do iniekcji – po milion płytek na mikrolitr. Wystarczy jedna terapia, aby uzyskać efekt skóry odmłodzonej, sprężystej, zregenerowanej , doskonale ukrwionej i dotlenionej.

Newsletter

Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Możesz zaakceptować ten fakt lub też wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje systemowe o Twojej sesji, ale wtedy pewna funkcjonalność strony może zostać wyłączona.

autor techniki

Robert Chmielewski, MD

Chirurg, Specjalista medycyny estetycznej i terapii anti-aging.

W Prime Clinic wykorzystywana jest autorska, innowacyjna metoda iniekcji SMART, Anti-Aging Network TM.