Blizna oparzenie to szpecący ślad po urazie o różnym podłożu. Współczesna medycyna estetyczna oferuje różne metody zmniejszania widoczności blizn, takie jak terapie laserowe, mikrodermabrazja, czy leczenie farmakologiczne/

W Prime Clinic w Warszawie skutecznie wyleczysz blizny pourazowe, pooparzeniowe. Zapisz się na konsultację lekarską. Dysponujemy dobrym sprzętem medycznym, który pomoże rozwiązać Twój indywidualny problem.

Blizny

Drenaż limfatyczny podciśnieniowy laser

Drenaż limfatyczny laser podciśnieniowy LED to silna terapia, która odchudza, zagęszcza skórę , likwiduje cellulit i obrzęki. Zabieg bezpieczny dla skór naczyniowych.

Fale Radiowe RF z polem elektromagnetycznym Venus

Zabieg likwiduje cellulit, ujędrnia skórę i usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Karboksyterapia na cellulit

Odmłodzenie, odbudowa utraconej objętości skóry, likwidacja rozstępów i cellulitu, zmiejszenie zmarszczek pod oczami i na szyi.

Likwidacja Blizn i Rozstępów

Terapia terapia niwelująca nieestetyczne rozstępy i blizny przerostowe, pourazowe jak również pooperacyjne.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa NEW

Usuwanie tkanki tłuszczowej mikrofale

Mmikrofale Coolwaves to najnowszy rewolucyjny zabieg modelujący sylwetkę. Redukuje tkankę tłuszczową w partii zabiegu, napina poprawa jakość skóry.

Zabieg Ginekologiczny PRP O-shot

Zabieg medyczny mający na celu wzmocnienie i rewitalizację kobiecych części intymnych.

Blizny / Oparzenia to nieestetyczne ślady po urazach, które wymagają szczególnej opieki i leczenia. W Prime Clinic w Warszawie skutecznie leczymy blizny o różnej etiologii jak również oferujemy terapie leczenia oparzeń. Blizny i oparzenia mogą mieć znaczący wpływ na Twoją samoocenę, szczególnie jeśli jest ona widoczna.

Czym są Blizny / Oparzenia? 

Skaleczyłeś się, doznałeś urazu skóry, na skutek gojenia po obrażeniu pojawia się blizna. Wygląd blizny zależy skali urazu jak również twoich indywidualnych predyspozycji do gojenia się ran. Zdecydowanie lepiej goją się rany u osób młodszych. Wpływ na gojenie się ran ma również lokalizacja urazu. 

Skuteczne leczenie blizn w Warszawie. 

Warto zauważyć, że istnieje wiele metod, które mogą pomóc zminimalizować widoczność blizn. Należą do nich laserowe usuwanie blizn, mikrodarmabrazja, mikro nakłuwanie, sterydowe ostrzykiwanie blizn, chirurgiczne usuwanie blizn. Wszystkie terapie mają na celu pobudzenie organizmu do jeszcze silniejszej regeneracji skóry obszaru po urazie. 

Należy pamiętać, że bardzo ważna jest terapia domowa w postaci stosowania odpowiednich kremów maści na blizny, która stanowi kontynuację terapii. 

Czym są oparzenia? 

Oparzenia występują na skutek urazu związanego z oddziaływaniem wysokich temperatur na skórę ciała i twarzy. Oparzenia możemy podzielić na trzy główne kategorie w zależności od głębokości. Pierwszy stopień to oparzenia powierzchniowe. Drugi to głębsze naruszające głębsze warstwy skóry powodujące bąbel oparzeniowy, oraz trzeci stopień oparzenia głębokie z częściowym bądź głębokim zwęgleniem tkanek. 

Jak leczyć oparzenia w Warszawie? 

Oparzenia pierwszego stopnia można z powodzeniem leczyć w domu, schładzając miejsce urazu następnie silnie je nawilżając. Rany po tego typu oparzeniach często goją się bez pozostawienia śladu. W przypadku drugiego i trzeciego stopnia oparzenia skóra wymaga profesjonalnej opieki medycznej. Gdy rana jest świeża zgłoś się jak najszybciej do lekarza. Aby skutecznie sobie pomóc w leczeniu oparzeń w Prime Clinic oferujemy profesjonalną konsultację lekarską. Podczas konsultacji lekarskiej rana zostanie zaopatrzona, jak również otrzymasz szczegółowe wytyczne w tym leki do domu. Po wygojeniu się rany w zależności od skali urazu będziesz potrzebował zabiegów wspomagających w celu zniwelowania blizn po oparzeniu. Nie martw się, w Prime Clinic w Warszawie lekarz dobierze odpowiednią terapię medyczną abyś mógł zapomnieć o urazie. 

Terapie laserowe CO2, mikronakłuwanie, mezoterapie odpowiednimi mieszankami kwasu hialuronowego, kwasu bursztynowego. Osocze bogatopłytkowe PRP przynoszą znakomite efekty. Wszystkie te zabiegi pomogą zniwelować ślad po oparzeniu. W przypadkach głębokich blizn lekarz może zaproponować Tobie wycięcie blizny. Szycie rany odbywa się poprzez szycie plastyczne, które wraz z czasem może stać się ciężkie do zauważenia. 

Pamiętaj, że zawsze powinieneś skonsultować się z dobrym lekarzem w przypadku poważnych obrażeń skóry, takich jak blizny i oparzenia. Leczenie blizn i oparzeń różnić się może od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta