Trądzik

Biostymulatory tkankowe

Zabieg przeciwstarzeniowy, głęboko liftingujący. Poprawia owal twarzy, stymuluje biorejstrukturyzację skóry.

Komórki macierzyste odmładzanie

Odmłodzenie, wypełnienie skóry antologicznym materiałem pacjenta. Najsilniejsza metoda odmłodzenia skóry dostępna na rynku

Kwas bursztynowy- odbudowa i rozjaśnienie

Silnie odmładza skórę, rozjaśnia ją. Skóra pod zabiegu jest napięta rozjaśniona, odbudowana. Efekt odmłodzenia.

Laserowe usuwanie przebarwień

Usuwanie plam, przebarwień na skórze. Efekt odmłodzenia

Laserowe zamykanie naczynek DYE-VL

Laserowa likwidacji popękanych naczynek, zmian naczyniowych likwidacja rumienia.

Masaż Kobido

Masaż odmładzająco relaksujący, dający efekt liftingu.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg odmładzający, który poprzez mikroiniekcje skutecznie zwalcza oznaki starzenia, nawilża i rewitalizuje skórę, oferując natychmiastowe wygładzenie skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

Regeneracja i rewitalizacja skóry. Niweluje zmarszczki, napina i odbudowuje skórę.

Mezoterapia mikroigłowa plus kwasy TCA

Regeneracja, rewitalizacja twarzy, znacząca poprawa jakości skóry. Likwidacja blizn i przebarwień o różnym podłożu w tym trądzikowym.

Oczyszczanie twarzy manualne

Oczyszczanie twarzy manualne skutecznie oczyści Twoją skórę z krost, zaskórników i wągrów. Skóra staje się czysta i moda. Zabieg znacznie podnosi samoocenę u osób młodych zmagających się z niedoskonałościami cery.

Osocze bogatopłytkowe Premium

Najwyższe stężenie osocza na rynku. Silna rewitalizacja, odmłodzenie, regeneracja skóry wzbogacone o kwas bursztynowy silnie rozjaśniający.

Osocze bogatopłytkowe PRP

Najwyższe stężenie osocza na rynku. Silne odmłodzenie, regeneracja skóry

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa NEW

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Głębokie oczyszczanie twarzy przy użyciu wodoru. Antyoksydacja, poprawa kolorytu i tekstury skóry.

Zabieg przeciwstarzeniowy

Zabieg przeciwstarzeniowy mocno zagęszczający, rewitalizujący i napinający skórę.

Czym jest trądzik różowaty? 

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, trudna do leczenia. Zwykle obejmuje obszar twarzy. Objawem trądziku różowatego jest zaczerwienienie, krosty, grudki, a czasem pogrubienie skóry szczególnie na nosie co powoduje szpetny wygląd. 

Jakie są przyczyny trądziku różowatego?

Należy pamiętać, że przyczyny powstania tradzika różwatego od strony medycznej nie są do końca znane. Badania pokazują, że dużą rolę odgrywają przede wszystkim: 

1.     Czynniki genetyczne, badania kliniczne potwierdzają, że szczególnie u osób z jasną karnacją skóry są bardziej narażone na rozwój trądziku różowatego. 

2.     Kolejnym czynnikiem są zaburzenia układu naczyniowego, kruchość tych naczyń może powodować zaczerwienienia i uwypuklenie ich widoczności. Skutecznym zabiegiem tłumiącym objawy zaczerwienienia są zabiegi laserowe zamykające drobne naczynka na twarzy.

3.     Nagle zmiany temperatury, spożywanie gorących napojów, alkoholu, pikantnych potraw może powodować nasilenie się objawów. 

4.     Skóra z trądzikiem różwowatym jest bardzo poddatna na negatywne działanie roztoczy skórnych jak Demodex folliculorum co nasila stan zapalny w skórze. 

5.     Skórę trądzikową należy chronić przed działaniem czynników środowiskowych jak słońce, mróz wiatr, nagłe zmiany temperatury. 

6.     Reakcje immunologiczne: Nieprawidłowa odpowiedź układu odpornościowego również może przyczynić się do stanu zapalnego charakterystycznego dla trądziku różowatego.

7.     Stres i silne emocje mogą nasilać objawy trądziku poprzez wpływ na układ naczyniowy. 

Jakie są objawy trądzika różowatego?

Jeżeli zauważasz u siebie takie objawy jak: 

– Zaczerwienienie twarzy, zwłaszcza na policzkach, nosie, czole i brodzie,

– Widoczne naczynka krwionośne na twarzy,

– Grudki i krosty przypominające trądzik,

– Suchość, pieczenie i uczucie pieczenia skóry,

– Pogrubienie skóry, zwłaszcza na nosie 

Czy trądzik różowaty da się wyleczyć? 

Leczenie trądziku różowatego zależy od jego typu i nasilenia objawów. Nie jest to proste leczenie. W trakcie leczenia może następować okresowa remisja choroby. 

Aby dobrać skuteczną terapię trądziku różowatego należy zasięgnąć porady dobrego dermatologa. Podczas konsultacji dermatologicznej w Prime Clinic lekarz dobierze skuteczną terapię. 

Jak leczyć trądzik różowaty? 

Leki miejscowe – kremy i maści stosowane bezpośrednio na skórę, które mogą zmniejszyć zaczerwienienie i zmniejszyć liczbę krost.

Antybiotyki doustne – szczególnie w przypadku umiarkowanego do ciężkiego trądziku różowatego, mogą być przepisane, aby zmniejszyć zapalenie.

Terapie laserowe i świetlne – mogą być stosowane do leczenia widocznych naczyń krwionośnych oraz zmniejszenia zaczerwienienia i grudek.

Ze swojej strony każdy pacjent może zmienić styl życia czyli unikać znanych czynników wyzwalających, takich jak gorące napoje, alkohol, pikantne jedzenie i ekstremalne temperatury, może pomóc w kontrolowaniu objawów.

Gdzie leczyć trądzik różowaty? 

W przypadku występujących objawów należy skonsultować się z lekarzem. Przede wszystkim konsultacja w Prime Clinic w Warszawie. Tu lekarze dermatolodzy dobiorą  indywidualną  terapie w zależności od skali problemu. Umów się na konsultację, a na pewno zaopiekujemy się tobą, abyś mógł cieszyć piękną gładką skórą.