Nadmiar tkanki tłuszczowej to rosnący problem w społeczeństwach. Szacuje się, że ponad 650 milionów osób cierpi na otyłość.

Nadmiar tkanki tłuszczowej można z powodzeniem leczyć. Im szybciej zaczniesz tym po pierwsze zadbasz o swój stan zdrowia, ponadto masz szansę odzyskać wymarzone kształty ciała.

Nadmiar tkanki

BOA presoterapia

Masaż drenująco uciskowy. Redukcja cellulitu, nagromadzonej wody w organizmie. Wspomaganie procesu odchudzania.

Drenaż limfatyczny podciśnieniowy laser

Drenaż limfatyczny laser podciśnieniowy LED to silna terapia, która odchudza, zagęszcza skórę , likwiduje cellulit i obrzęki. Zabieg bezpieczny dla skór naczyniowych.

Fala Uderzeniowa

Fala Uderzeniowa zwalcza cellulit oraz lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Stymuluje metabolizm. Zabieg wygładza skórę. Rozbija komórki tłuszczowe zwiększają jędrność i sprężystość skóry.

Fale Radiowe RF z polem elektromagnetycznym Venus

Zabieg likwiduje cellulit, ujędrnia skórę i usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Ginekomastia / Lipomastia

Trwałe usunięcie gruczołu piersiowego (wszystkie typy) u mężczyzn.

HIFU na ciało

Ultradzwiękowy lifting ciała. Lifting ud, kolan, ramion, brzucha

Karboksyterapia na cellulit

Odmłodzenie, odbudowa utraconej objętości skóry, likwidacja rozstępów i cellulitu, zmiejszenie zmarszczek pod oczami i na szyi.

Lifting ud- plastyka

Lifting ud- plastyka ud permanentnie, bez widocznych blizn likwiduje nadmiar wiotkiej skóry na udach.

Liposukcja wodna WAL

Permanentna likwidacja tkanki tłuszczowej poprzez wypłukanie jej wypłukanie z tkanek. Zabieg nie niszczy naczyń krwionośnych.

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha (tummy tuck) chirurgiczny zabieg odmładza wygląd oraz kształt brzucha. Zabieg permanentnie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, przywraca mięśnie proste brzucha, przez co brzuch staje się płaski.

Usuwanie tkanki tłuszczowej mikrofale

Mmikrofale Coolwaves to najnowszy rewolucyjny zabieg modelujący sylwetkę. Redukuje tkankę tłuszczową w partii zabiegu, napina poprawa jakość skóry.

Nadmiar tkanki tłuszczowej to inaczej zwana otyłość. Stan, w którym organizm zawiera zbyt dużą ilość tłuszczu, co później może prowadzić do negatywnych skutków dla zdrowia. Otyłość mierzona jest wskaźnikiem masy ciała BMI. 

Badania pokazują, że wskutek otyłości pacjent rozwija choroby takie jak np. choroby serca, wysokie ciśnienie krwi. Ponadto może rozwinąć cukrzycę i choroby nowotworowe. Otyłość negatywnie wpływa na jakość snu, przyczynia się do bezdechu sennego. 

Otyłość to popularny problem obecnych czasów. Nadmiar tkanki tłuszczowej ma też poważne konsekwencje dla zdrowia psychicznego. Może prowadzić do stanów lękowych. Badania wykazały, że osoby z otyłością, są o 25% bardziej narażone na depresję niż osoby o zdrowej masie ciała. W przypadku osób młodych otyłość wpływa na niską samoocenę, co z kolei może prowadzić do problemów takich jak izolacja społeczna i zaburzenia odżywiania. 

Jak leczyć otyłość? 

Problemu nadmiaru tkanki tłuszczowej nie powinno się lekceważyć. Nieleczona otyłość prowadzi do jak już wspomniano negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia, nie wspominając już o stanie zdrowia psychicznego. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok, czyli udać się na konsultację medyczną do dobrego lekarza. Skuteczne leczenie otyłości w Warszawie można uzyskać w klinice Prime Clinic. 

Metody leczenia otyłości?

Odpowiednia diagnostyka jest kluczowa w dobraniu odpowiedniej terapii dla pacjenta. W zależności od skali i rodzaju problemu dopierane są odpowiednie metody terapeutyczne. Metod na usunięcie tkanki tłuszczowej jest wiele począwszy od masaży drenujących, poprzez laseroterapię falami Coolwaves po liposukcję wodną. Zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej obejmują również leczenie cellulitu i lipodemi. 

Pamiętaj, że leczenie otyłości zwykle obejmuje zmianę stylu życia jak po pierwsze zdrowa dieta, po drugie aktywność fizyczna. Jeżeli masz problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.