Obrzęki

Zabiegi

BOA presoterapia

Masaż drenująco uciskowy. Redukcja cellulitu, nagromadzonej wody w organizmie. Wspomaganie procesu odchudzania.

Drenaż limfatyczny podciśnieniowy laser

Drenaż limfatyczny laser podciśnieniowy LED to silna terapia, która odchudza, zagęszcza skórę , likwiduje cellulit i obrzęki. Zabieg bezpieczny dla skór naczyniowych.

Endolifting niechirurgiczny lifting

Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Uniesienie owalu twarzy.

Facemodeling liftingujący masaż twarzy

Facemodeling to długookresowy manualny lifting twarzy. Terapia łączy unikatowe techniki masażu. Modeluje i odmładza twarz. Wykonywany regularnie wyszczupla twarz.

Fala Uderzeniowa

Fala Uderzeniowa zwalcza cellulit oraz lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Stymuluje metabolizm. Zabieg wygładza skórę. Rozbija komórki tłuszczowe zwiększają jędrność i sprężystość skóry.

Fale Radiowe RF z polem elektromagnetycznym Venus

Zabieg likwiduje cellulit, ujędrnia skórę i usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Kwas bursztynowy- odbudowa i rozjaśnienie

Silnie odmładza skórę, rozjaśnia ją. Skóra pod zabiegu jest napięta rozjaśniona, odbudowana. Efekt odmłodzenia.

Laser CO2

Laser ablacyjny. Całkowita regeneracja, odmłodzenie skóry. Likwidacja blizn potrądzikowych oraz przerostowych. Likwidacja zmarszczek.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Odmładzanie skór problematycznych, blizny potrądzikowe, szerokie pory, rozstępy.

Laserowy drenaż limfatyczny na twarz

Zmniejsza obrzęki, działa liftingująco. Robiony regularnie wyszczupla twarz unosi policzki

Lifting ud- plastyka

Lifting ud- plastyka ud permanentnie, bez widocznych blizn likwiduje nadmiar wiotkiej skóry na udach.

Likwidacja Blizn i Rozstępów

Terapia terapia niwelująca nieestetyczne rozstępy i blizny przerostowe, pourazowe jak również pooperacyjne.

Liposukcja wodna WAL

Permanentna likwidacja tkanki tłuszczowej poprzez wypłukanie jej wypłukanie z tkanek. Zabieg nie niszczy naczyń krwionośnych.

Masaż Hadado®

Masaż liftingujący twarz, szyję i dekolt. Masaż powięziowy. Systematycznie wykonywany daje efekt długookresowego liftingu

Masaż Kobido

Masaż odmładzająco relaksujący, dający efekt liftingu.

Masaż liftingujący FLOW

Masaż liftingujący FLOW to kompozycja odmładzającego masażu tkanek głębokich twarzy, szyi i dekoltu. Niweluje zastoje limfatyczne przez co twarz staje się jędrna wyszczuplona.

Masaże ciała

Drenaż, regeneracja skóry ciała.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg odmładzający, który poprzez mikroiniekcje skutecznie zwalcza oznaki starzenia, nawilża i rewitalizuje skórę, oferując natychmiastowe wygładzenie skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

Regeneracja i rewitalizacja skóry. Niweluje zmarszczki, napina i odbudowuje skórę.

Niechirurgiczna korekta nosa

Korekta krzywizny nosa przy użyciu kwasu hialuronowego. Efekt natychmiastowy, alternatywa dla chirurgicznej korekty nosa.

Odmłodzenie okolic oka

Odnowa delikatnej skóry wokół oczu. Likwidacja zmarszczek, cieni pod oczami i plam pigmentacyjcyh.

Osocze bogatopłytkowe Premium

Najwyższe stężenie osocza na rynku. Silna rewitalizacja, odmłodzenie, regeneracja skóry wzbogacone o kwas bursztynowy silnie rozjaśniający.

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha (tummy tuck) chirurgiczny zabieg odmładza wygląd oraz kształt brzucha. Zabieg permanentnie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, przywraca mięśnie proste brzucha, przez co brzuch staje się płaski.

Plastyka Powiek

Plastyka powiek (blefaroplastyka) to chirurgiczne wycięcie nadmiaru skóry na powiece. Daje efekt odmłodzenia okolic oka i twarzy. Zabieg zalecany dla osób w każdym wieku gdzie następuje przerost skóry na powiece.

Usuwanie tkanki tłuszczowej mikrofale

Mmikrofale Coolwaves to najnowszy rewolucyjny zabieg modelujący sylwetkę. Redukuje tkankę tłuszczową w partii zabiegu, napina poprawa jakość skóry.

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Głębokie oczyszczanie twarzy przy użyciu wodoru. Antyoksydacja, poprawa kolorytu i tekstury skóry.

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy obejmują różne techniki mające na celu poprawę wyglądu i zdrowia skóry. 

Obrzęki czym są?

Obrzęki to stan chorobowy, którego nie należy lekceważyć. Opuchlizna to stan, w którym dochodzi do nagromadzenia się płynu w tkankach, co prowadzi do opuchnięcia rąk, nóg kostek. Wyróżniamy kilka stopni obrzęków, od lekkich po bardzo poważne.

Aby dobrze zdiagnozować obrzęki przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę ich postania. W t celu należy umówić się na konsultację medyczną do Prime Clinic w Warszawie. Lekarz oceni stan kończyn, skieruje na odpowiednie badania i zaproponuje leczenie. 

Przyczyn powstania obrzęków jest wiele. Do nich należą:

Przewlekła niewydolność żylna. Występuje, gdy żyły w nogach nieefektywnie odprowadzają krew do serca. Farmakologia niektóre leki mogą powodować efekt uboczny jakim są obrzęki. 

Kolejnym schorzeniem jakie powoduje obrzęki to zastoje limfatyczne. W przypadku diagnostyki powodów zastojów płynów należy sprawdzić pracę serca, nerek. Ciąża ostatni trymestr również może sprzyjać obrzękom nerek. 

Jak objawiają się obrzęki kończyn dolnych? 

Objawem obrzęków jest przede wszystkim zwiększenie obwodów w udach kolanach łydkach czy kostkach. Ponadto pacjent odnotowuje bol, uczucie ciężkości, trudności w poruszaniu się, następuje zmiana struktury i koloru skóry. 

Jak leczyć obrzęki?

Podczas konsultacji medycznej w Prime Clinic lekarz zbada pacjenta, zleci odpowiednią terapię i zaproponuje zabiegi wspomagające, których celem jest znacznie szybsze zmniejszenie, zniwelowanie nagromadzonego płynu w kończynach. 

Jakie zabiegi na leczenie obrzęków? 

Leczenie obrzęków zależy od jego przyczyny. Może obejmować noszenie odpowiednich pończoch uciskowych, po zabiegi drenujące, aż po zabiegi chirurgiczne. 

Do popularnych zabiegów likwidowania obrzęków zaliczamy: masaże drenujące jak BOA presoterapia, czy zabiegi drenujące przy użyciu urządzenia do masażu podciśnieniowego. W przypadku otyłości i zastojów limfatycznych często stosuje się liposukcję, która nie tylko modeluje sylwetkę, ale również udrażnia zaawansowane zastoje limfatyczne. 

Pamiętaj o sytuacjach nagłych. Jeśli obrzęki są nagłe, obejmują jedną kończynę, towarzyszy im ból, czerwoność lub gorączka, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Może to być sygnał poważniejszego problemu zdrowotnego.

Profilaktyka leczenia obrzęków.

To przede wszystkim stałe utrzymanie wagi, zdrowe odżywianie i ruch. Pamiętaj, że te wskazówki są ogólnymi zaleceniami i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Jeśli masz obrzęki, szczególnie jeśli są one nagłe lub poważne, powinieneś skonsultować się z lekarzem.