Linie marionetki, czyli fałdy nosowo wargowe, linie marionetki znacząco dodają nam lat. Medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres zabiegów radzących sobie z tym problemem

Umów, zapisz się na konsultację lekarską lub kosmetologiczną w celu omówienia skutecznego planu zabiegu dedykowanego dla Twojej osoby. Już podczas jednego zabiegu możesz skutecznie pozbyć się linii marionetki.

Fałdy nosowo

Biostymulatory tkankowe

Zabieg przeciwstarzeniowy, głęboko liftingujący. Poprawia owal twarzy, stymuluje biorejstrukturyzację skóry.

Endolifting niechirurgiczny lifting

Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Uniesienie owalu twarzy.

Facemodeling liftingujący masaż twarzy

Facemodeling to długookresowy manualny lifting twarzy. Terapia łączy unikatowe techniki masażu. Modeluje i odmładza twarz. Wykonywany regularnie wyszczupla twarz.

Karboksyterapia na twarz

Terapia wiotkiej skóry twarzy, szyi i dekoltu, Wygładzenie zmarszczek wokół oczu

Komórki macierzyste odmładzanie

Odmłodzenie, wypełnienie skóry antologicznym materiałem pacjenta. Najsilniejsza metoda odmłodzenia skóry dostępna na rynku

Kwas bursztynowy- odbudowa i rozjaśnienie

Silnie odmładza skórę, rozjaśnia ją. Skóra pod zabiegu jest napięta rozjaśniona, odbudowana. Efekt odmłodzenia.

Laser CO2

Laser ablacyjny. Całkowita regeneracja, odmłodzenie skóry. Likwidacja blizn potrądzikowych oraz przerostowych. Likwidacja zmarszczek.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Odmładzanie skór problematycznych, blizny potrądzikowe, szerokie pory, rozstępy.

Laserowe zamykanie naczynek DYE-VL

Laserowa likwidacji popękanych naczynek, zmian naczyniowych likwidacja rumienia.

Lip lift lifting ust

Lip lift lifting ust, chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry na górnej wardze. Permanentny efekt naturalnie większych ust, przez co następuje odmłodzenie twarzy.

Masaż Hadado®

Masaż liftingujący twarz, szyję i dekolt. Masaż powięziowy. Systematycznie wykonywany daje efekt długookresowego liftingu

Masaż Kobido

Masaż odmładzająco relaksujący, dający efekt liftingu.

Masaż liftingujący FLOW

Masaż liftingujący FLOW to kompozycja odmładzającego masażu tkanek głębokich twarzy, szyi i dekoltu. Niweluje zastoje limfatyczne przez co twarz staje się jędrna wyszczuplona.

Mezoterapia Anti- aging

Odżywienie poprzez iniekcję preparatów witaminowych z kwasem hialuronowym.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg odmładzający, który poprzez mikroiniekcje skutecznie zwalcza oznaki starzenia, nawilża i rewitalizuje skórę, oferując natychmiastowe wygładzenie skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

Regeneracja i rewitalizacja skóry. Niweluje zmarszczki, napina i odbudowuje skórę.

Mezoterapia mikroigłowa plus kwasy TCA

Regeneracja, rewitalizacja twarzy, znacząca poprawa jakości skóry. Likwidacja blizn i przebarwień o różnym podłożu w tym trądzikowym.

Mezoterapia odmładzająca

Nawilżenie, odmłodzenie poprawa jędrności skóry.

Nici Liftingujące

Nici liftingujące są należą do terapii liftingująco - odmładzających . Nici działają jak rusztowanie dla skóry, stymulują produkcję kolagenu, aby podtrzymać rezultat terapii. Efekt liftingu jest natychmiastowy, skóra staje się gładsza.

Niechirurgiczna korekta nosa

Korekta krzywizny nosa przy użyciu kwasu hialuronowego. Efekt natychmiastowy, alternatywa dla chirurgicznej korekty nosa.

Oczyszczanie twarzy manualne

Oczyszczanie twarzy manualne skutecznie oczyści Twoją skórę z krost, zaskórników i wągrów. Skóra staje się czysta i moda. Zabieg znacznie podnosi samoocenę u osób młodych zmagających się z niedoskonałościami cery.

Osocze bogatopłytkowe Premium

Najwyższe stężenie osocza na rynku. Silna rewitalizacja, odmłodzenie, regeneracja skóry wzbogacone o kwas bursztynowy silnie rozjaśniający.

Osocze bogatopłytkowe PRP

Najwyższe stężenie osocza na rynku. Silne odmłodzenie, regeneracja skóry

Peelingi chemiczne

Regeneracja, odmłodzenie i wyrównanie kolorytu skóry poprzez dermabrazję chemiczną.

Przeszczep tłuszczu do twarzy

Permanentna odbudowa utraconych objętości w twarzy. Przywrócenie młodzieńczego wyglądu.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa NEW

RF mikroigłowy na twarz

Lifting 3D. Odbudowuje, napina, likwiduje zmarszczki. Poprawia owal twarzy unosi policzki.

Siatka hialuronowa

Odbudowa rusztowania dla skóry, dedykowana dla skór wiotkich, opadających.

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Głębokie oczyszczanie twarzy przy użyciu wodoru. Antyoksydacja, poprawa kolorytu i tekstury skóry.

Wolumetria twarzy

Niechirurgiczny lifting twarzy. Odbudowa utraconych objętości. Podniesienie owalu, wypełnienie policzków.

Zabieg przeciwstarzeniowy

Zabieg przeciwstarzeniowy mocno zagęszczający, rewitalizujący i napinający skórę.

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy obejmują różne techniki mające na celu poprawę wyglądu i zdrowia skóry. 

Fałdy nosowo wargowe, czyli tzw linie marionetki inaczej też zwane liniami śmiechu. Jak już wspomniano, są to zmarszczki, które biegną od nosa do kącików ust. W młodości określa się je naturalnym elementem twarzy podczas uśmiechu.  Wraz z upływającym wiekiem na skutek utraty elastyczności i objętości skóry linie stają się coraz bardziej widoczne.

Mówiąc w skrócie linie marionetki to głębokie zmarszczki, które dodają nam lat. Zaczynają być widoczne również w stanie spoczynku. Pogłębianie się fałd nosowo wargowych jest częścią naturalnego procesu starzenia się im szybciej zadbamy o odbudowę tej części twarzy tym dłużej z pewnością będziemy cieszyć się młodym wyglądem twarzy. Aby skutecznie wyleczyć problem fałd nosowo wargowych należy udać się do dobrego specjalisty, Tym lekarzem jest specjalista z zakresu  medycyny estetycznej w Prime Clinic w Warszawie. Lekarz medycyny estetycznej zaproponuje nam terapię, dzięki której osiągniemy najlepszy naturalny efekt terapeutyczny. 

Metody leczenia fałd nosowo wargowych?

Wybór metody leczenia fałd nosowo wargowych zależy od wielu czynników mianowicie, wieku, stanu skóry, ogólnego stanu zdrowia i naszych preferencji. Istnieje wiele sposobów leczenia bruzd nosowo wargowych jak wypełniacze z kwasu hialuronowego, laseroterapia, chirurgia plastyczna. Kosmetologia to również dyscyplina, która pomoże Tobie w podtrzymaniu efektu zabiegów medycznych. 

Pierwszym sposobem leczenia jest wypełnienie bruzd nosowo wargowych przy pomocy kwasu hialuronowego. Należy pamiętać, że wypełnienie bruzd odbywa się w obrębie całej twarzy, aby uniknąć utworzenia się twarzy mopsa. W podobny sposób tworzy się liftingującą siatkę hialuronową, która w konsekwencji unosi owal twarzy zabieg często nazywany jest wolumetria twarzy. 

Jako kolejny przykład zabiegu jaki można podać to zabieg nici PDO na bruzdy- nosowo wargowe. Nici również w naturalny sposób unoszą owal twarzy przez co linie marionetki stają się niewidoczne. Zabieg zalecany jest dla osób po 35 roku życia. 

Terapie Laserowe usuwania fałd nosowo wargowych?

Laseroterapia to zabiegi silnie inicjujące produkcję kolagenu. Dzięki nim z czasem skóra ulega wygładzeniu. W podobny sposób działają też zabiegi kosmetologiczne do których należą zabiegi z zakresu mikronakłuwania. W znaczący sposób wygładzają skórę przez co buzia wygląda młodziej. W zależności od preferencji pacjenta, który nie chce przerywać ciągłości naskórka skutecznym zabiegiem jest zabieg HIFU. Podczas którego ultradźwięki likwidują zmarszczki marionetki.

Toksyna botulinowa z kolei przyczynia się do rozluźnienia mięśni odpowiedzialnych za nadmierne napięcie mięśniowe powodujące powstawanie linii marionetki. 

Z pewnością warto nadmienić, że dieta i zdrowy styl życia, unikanie słońca i palenia tytoniu, a także dobre nawodnienie organizmu mogą pomóc zachować skórę młodą i zdrową.

Warto też skonsultować się ze specjalistą w kontekście antyoksydacyjnej pielęgnacji domowej.